LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
24°C
 
A A A

Latvijas amatnieki atspoguļoti četros jaunos video sižetos

Salimons KipļuksPopularizējot Latvijas tradīcijas un amatnieku produktu klāstu, Zemgales Plānošanas reģions prezentējis četrus video sižetus “Amatniecība Latvijā”. Šie video iedvesmo patērētājus apciemot reģionu amatniekus, un aicina iespēju robežās iegādāties vietējo ražotāju produkciju.

Videoklipi “Amatniecība Latvijā” ir stāsts par četriem amatniecības virzieniem. “Latvija darina” ieskatās amatnieku roku veikumā, kas ar vienkāršiem instrumentiem rada praktiskas un dekoratīvas lietas. Par trauku, skulptūru, tēlu un citu produktu radīšanu stāsta “Latvija veido”, kamēr “Latvija skan” sniegts ieskats mūzikas instrumentu tapšanas procesā. Savukārt “Latvija garšo” ir ieskats pārtikas amatniecībā – no maizes līdz pat sieram un vīnam.

Kopējais videoklipu garums ir teju 30 minūtes, un tie ieskaņoti latviešu un angļu valodās.

Īstenojot Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu par sadarbību reģionālās amatniecības attīstībai, ZPR izvirzīja vairākus mērķus, ko nepieciešams sasniegt, lai tiktu attīstīta valsts amatniecības nozare.

“Pirmkārt tas ir fundamentālais mērķis – piedāvāt izmaiņas normatīvajos aktos. Otrkārt – analizējot citu valstu pieredzi un sniedzot Latvijas amatniekiem iespējas klātienē apciemot ārzemju amatniekus, smelties jaunas idejas. Treškārt vēlējāmies celt amatniecības prestižu un produktu pieprasījumu,” stāsta projekta “Reģionālā sadarbība amatniecības attīstībai” vadītāja Dace Strautkalne.

Viņa uzsver, ka tikai šādā veidā ķēdes elementi – likumi, prasmīga un mūsdienīga amatniecība, kā arī ieinteresēts patērētājs – “saslēdzas” kopā, nodrošinot pilnu ciklu, kurā ieguvējs ir ražotājs, patērētājs un arī reģiona ekonomika.

Sagatavotie video stāsti apskatāmi internetā, un tos plānots prezentēt arī dažādās ar projektu saistītās aktivitātēs un vairākos Latvijas valsts iestāžu pasākumos. Jau šobrīd zināms, ka video tiks prezentēti “Zaļajā nedēļā”, kas norisināsies Vācijā 2015.gada sākumā no 16. līdz 25.janvārim.

Latvijas amatniekus un viņu izstrādājumus iemūžinājuši „Grafiskās Vides Pasaules” pārstāvji, kas ir autori arī video sižetu „Lauki ienāk pilsētā” sērijai un time-lapse tehnoloģijā veidotajiem „Jelgava – pilsēta izaugsmei” materiāliem.

Videoklipus varat aplūkot šeit:

1) Latviešu valodā: https://www.youtube.com/playlist?list=PLJUcFI4XQ3kmfpSSnjLduDcZawuE5mnnD

2) Angļu vadlodā: https://www.youtube.com/playlist?list=PLJUcFI4XQ3knNs4-om4Y57vGqLR64Zkjh

Projekta „Regio-Crafts” galvenais mērķis ir stiprināt amatniecības nozīmi Eiropas Savienībā un veicināt sektora attīstību katrā projekta partnerreģionā, tādējādi arī paaugstinot tā lomu ekonomikā. Projekts tiek īstenots INTERREG IV C programmā, tā kopējais budžets ir 1 145 262.62 eiro, kur 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.

Sagatavoja:

Aigars Ieviņš, ZPR sabiedrisko attiecību speciālists

[email protected], 63021245

coloring.cool