Cloudy
8°C

A A A

“Latgols” handbola komandas Latvijas čempionātos izcīna bronzu

Ludzas novada pašvaldība sveic sporta kluba “Latgols” sieviešu un vīriešu komandas ar bronzas godalgām, kas iegūtas Latvijas čempionātā!

Pateicamies par cīņas sparu un pašaizliedzību!

Par SynotTip handbola Virslīgas vīriešu komandām zelta medaļu ieguvējiem kļuva “Celtnieks Rīga”, kas 14. maijā ar 30:28 pārspēja pēdējo trīs gadu čempionus “Tenax” un sērijā triumfēja ar 3-0, kļūstot par 2017.gada Latvijas čempioniem.

Par Latvijas čempionēm jau otro gadu pēc kārtas kļuva Stopiņu NHK handbolistes, kas ar 25:24 pārspēja “REIR Dobeli” un sērijā līdz divām uzvarām triumfēja ar rezultātu 2-1.

Vīri bronzu izcīna ar minimālu pārsvaru

Svētdien, 21. maijā, par SynotTip handbola Virslīgas bronzas medaļu ieguvējiem kļuva Ludzas “Latgols” handbolisti, kas savā laukumā saspringtā galotnē ar 27:26 pārspēja “Ogre/Miandum”.

Cīņā par bronzu pēc četrām spēlēm sērijā rezultāts bija neizšķirts 2-2. Pirmajā spēlē “Ogre/Miandum” viesos piekāpās ar 28:31, taču pēc tam revanšējās savu līdzjutēju priekšā 32:25 (tiesa, tajā mačā ludzāniešiem nevarēja palīdzēt Jānis Pavlovičs un Austris Tuminskis, kurš pašā spēles sākumā savainoja potīti). Sērijas trešajā spēlē, kas atkal notika Ludzā, uzvarētāju nācās noteikt pēcspēles metienu sērijā, kur nedaudz pārāka izrādījās Ogre (27:26), bet ceturtajā mačā “Latgols” apspēlēja ogrēniešus ar 37:28, panākot līdzsvaru sērijā.
Piekto un izšķirošo bronzas sērijas spēli nedaudz veiksmīgāk iesāka mājinieki “Latgols”, kas pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar 2:0 un 3:1. Ogrēnieši gan nedaudz vēlāk izlīdzināja rezultātu, tomēr puslaika turpinājumā ludzānieši saglabāja nelielu vadību, kas nepārsniedza vairāk par diviem vārtiem. Arī puslaika pārtraukumā “Latgols” devās tieši ar divu vārtu pārsvaru – 13:11. Otrā puslaika sākumā Vitālijs Borisenko panāca +3 Ludzai, tomēr kopīgām pūlēm viesi spēja deficītu atspēlēt un Artis Kurmēns 42.minūtē panāca 17:17. Taču tam sekojošās kļūdas Ogrei neļāva savu ofensīvu attīstīt, ko “Latgols” izmantoja, vairākkārt aizskrienot ātrajos uzbrukumos un atjaunojot triju vārtu atrāvienu – 20:17. Pēc puslaika vidus Raivis Gorbunovs pirmoreiz mājiniekiem panāca +4. Arī šo deficītu Ogrei izdevās atspēlēt un pēdējās sekundēs izraut neizšķirtu iespēja bija Uvim Strazdiņam, taču par mača varoni šoreiz kļuva ludzāniešu vārtsargs Elvijs Kušners, kurš atvairīja Strazdiņa metienu, nosargājot uzvaru – 27:26 un bronzas Ludzas “Latgols” komandai.
SynotTip handbola Virslīga. Sērija par 3.vietu
SK Latgols – HK Ogre/Miandum 27:26 (13:11)

Latgols: Gorbunovs 6, Borisenko 4, Strazds 4, Pavlovičs 4/3, Tuminskis 3/1, Matvejenko 2, Stepuļenoks-Stukanovs 2, Seņkāns 1, Pegasovs 1.
Ogre/Miandum: Kurmēns 5, Arv. Laganovskis 5, Art. Laganovskis 4, Pozņaks 4, Strazdiņš 4, Lepers 2, Mancurovs 2.
Sērijā: 3-2 Latgols

Arī sievietes izcīna bronzu

Bronzas sērijas izšķirošajās spēlē 21. maijā sacentās “Latgols” un Salaspils sporta skolas komandas.

Pirms trešās spēles rezultāts sērijā bija 1-1, turklāt katra ko komandām uzvaru bija izcīnījusi pretinieču laukumā – vispirms Salaspils guva panākumu ar 32:28, pēc tam “Latgols” revanšējās ar 33:31.
Izšķirošajā mačā salaspilietēm izdevās labs sākums, izvirzoties vadībā ar 2:0, 3:1 un 4:2, bet vēlāk iniciatīvu pārņēma ludzānietes, gūstot trīs vārtus pēc kārtas un iegūstot vadību – 5:4. Dažu vārtu pārsvaru “Latgols” saglabāja arī puslaika turpinājumā, bet salaspilietēm vairākkārt izdevās rezultātu līdzsvarot. Puslaiku tomēr minimālā vadībā noslēdza Ludza – 14:13.
Otrā puslaika sākumā, vairākkārt izceļoties Žanetei Kukurānei un Laurai Rutkovskai, mājinieces ātri ieguva +4 (18:14, 19:15) un viešņām tā arī neizdevās šo deficītu atspēlēt. Puslaika gaitā salaspilietes dažas reizes pietuvojās triju vārtu attālumā, tomēr “Latgols” spēlēja pietiekami pārliecinoši, lai iegūto atrāvienu nosargātu. Vienubrīd ludzāniešu pārsvars sasniedza arī piecus vārtus, bet visā spēlē mājinieces uzvarēja ar 33:29, izcīnot bronzas medaļas.