LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
21°C
 
A A A

Latgales vārds izskan starptautiskajā tūrisma izstādē „Reisen Hamburg 2016”

Šogad no 17. līdz 21. janvārim Vācijas bagātākajā ostas pilsētā Hamburgā norisinājās viena no vadošajām starptautiskā tūrisma, brīvdienu atpūtas, karavānu un velotūrisma izstādēm Eiropā – „Reisen Hamburg 2016” starptautiskajā izstāžu un konferenču centrā.
Latvijas stendā strādāja arī Ludzas novada Tūrisma informācijas centra (TIC) speciālisti. Savus secinājumus pēc darba izstādē izklāsta Ludzas novada TIC vadītāja Līga KONDRĀTE.
“Reisen Hamburg” ir lielākā starptautiskā tūrisma izstāde Ziemeļvācijā galapatērētājiem, kurā, kā jau ierasts, piedalījās vairāk nekā 900 pārstāvju no 80 pasaules valstīm tai skaitā arī Latvijas. Iestādi apmeklēja 70 000 potenciālo ceļotāju.
Izstādē viena zāle bija veltīta kemperautomobiļiem, velosipēdiem, divas zāles – Vācijas iekšzemes tūrisma piedāvājumiem, un divas zāles – ārvalstu ceļojumu galamērķu popularizēšanai. Šogad izstādes apmeklētājiem lielāka interese bija par Vācijas reģioniem, jo sevišķi stendiem, kas piedāvāja kulinārā mantojuma un alus, vīnu baudīšanai. Taču pilnīgi noteikti var teikt, ka vēlēšanās ceļot uz ārvalstīm nav samazinājusies, jo sevišķi ir pieaugusi interese par Baltijas valstīm, ko izstādes rīkotāji vēlējās redzēt kopā vienā stendā.
Jāatzīmē, ka potenciālajiem tūristiem, kam bija vajadzīga palīdzība sastādīt maršrutus Baltijas valstu ceļojumam, bija patiešām liela interese virzīt savu ceļojumu gar Latvijas austrumiem un pavadīt Latgalē vismaz 4 – 5 dienas. Savukārt tiem, kas nāca uzreiz pie Latgales galdiņa, bija virkne konkrētu jautājumu par atsevišķiem objektiem, labākajiem ceļiem vai nakšņošanas iespējām. Viņi nāca jau sagatavojušies, un visdrīzāk mēs viņus jau šovasar sagaidīsim Latgalē. Visbiežāk tie būs ceļotāji ar kemperauto, kas meklēs kempingus vai citas nakšņošanas iespējas ar savu auto, retāk – velotūristi un ģimenes ar bērniem.
Jāatzīmē, ka tūroperatori savās grupu tūrēs pa Baltiju visbiežāk Latgali nemaz neiekļauj, apmeklējot vien 3 valstu galvaspilsētas. Ir grūti pārliecināt konservatīvos vāciešus un tūru veidotājus kaut ko mainīt un piedāvāt ceļojumus arī pa Baltijas valstu Austrumu pusi.
Pēc izstādes darba pilnīgi droši var apgalvot, ka internets ieņem arvien lielāku vietu tūrisma mārketingā. Vācijas tūristu aptaujas rāda, ka līdz 70 % potenciālo ceļotāju, veidojot savus maršrutus, informāciju meklē mājas lapās. Ja izstādē ņēma drukātos materiālus, tad pārsvarā kopējos bukletus (vislabāk – kartes), dažreiz interese bija par atsevišķu objektu vai pilsētu materiāliem, suvenīriem un cienastiem.
Pārstāvēt Latgali uz Vāciju devās Ludzas novada TIC vadītāja Līga Kondrāte un Kārsavas novada tūrisma speciāliste Inga Bernāne. Ceļotājus uz Latgali aicināja arī Marko Rotko centra speciālisti Ivars Magazeins un Viktors Pētersons. Nozīmīgu artavu darbā ar apmeklētājiem deva mūsu pašvaldības Vācijas draugu kluba sadarbības vadītājs Rolfs Simons, tieši viņa, kā vācieša, stāsts par Latgales burvību vislabāk pārliecināja doties uz Zilo ezeru zemi. Latvijas stendu atraktīvāku un pievilcīgāku darīja Krāslavas podnieka Valdis Pauliņa amata demonstrācijas, iesaistot mazos izstādes apmeklētājus un mācot izveidot svilpauniekus. Šāda veida praktiska darbošanās nacionālajā stendā šogad ir veiksmīgs jaunums, kas pilnīgi attaisnojās, jo tieši aktīvā darbošanās un iespēju līdzdarboties raisīja izstādes apmeklētājos un ceļotgribētājos pastiprinātu uzmanību Latvijas stendam, jo īpaši – atraktīvi prezentētajam Latgales reģionam.
Latvijas pārstāvniecību izstādē ar nacionālo stendu un tūrisma saukli “Latvia. Best Enjoyed Slowly” (tulk. Iepazīsti Latviju nesteidzoties) organizēja un nodrošināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments, pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstam. Latgales reģiona pārstāvniecība bija iespējama, pateicoties Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” un Tūrisma attīstības valsts aģentūras kopprojektam par dalību Latvijas nacionālajā stendā starptautiskajās tūrisma izstādēs. Latgales pārstāvju dalību šajā izstādē finansiāli atbalstīja Latgales pašvaldības, LIAA un ERAF. Anita Priedīte, LIAA Tūrisma departamenta vadošā eksperte, uzsver: “Vācijas tūristu interese par Latvijas apceļošanu ir liela, un tā turpina arvien pieaugt. Piedalīšanās izstādē Hamburgā dod iespēju uzrunāt potenciālos tūristus klātienē, un, kā pieredze rāda, vācieši personiskus kontaktus vērtē ļoti augstu.”
Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, vācu tūristu plūsma pēdējos gados pastāvīgi pieaug. 2015. gada 2. un 3. ceturksnī vācu tūristi veidoja lielāko Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto viesu daļu. Pērn 9 mēnešos apkalpoti vairāk nekā 152 tūkstoši vācu tūristu (+ 4 %), bet nakšņojumu skaits pārsniedza 288 tūkstoši nakšu. Latgalē bieži varēja vērot uz ceļiem vācu kemperauto, pārsvarā tie bija seniori, kas vairāku nedēļu garumā apceļoja Baltijas valstis kopumā, iekļaujot arī Latvijas austrumu puses pilsētas un apskates objektus.
Atskatoties uz izstādē paveikto un pieredzēto, var secināt, ka interese par Latviju ir ļoti augsta. Iespējams, tas ir arī tāpēc, ka šobrīd Baltijas valstu reģions ir izvirzīts kā viens no vismierīgākajiem Eiropas reģioniem. Redzams, ka pieaug interese par Latgales reģionu, kas aizvien vairāk attīstās, un saviem apmeklētājiem spēj piedāvāt izbaudīt gan dabu, aktīvo atpūtu, kultūrvēsturisko mantojumu un amatu tradīcijas.

Vairāk bilžu no izstādes sadaļā “Foto galerijas”

Plašāka informācija:
Līga Kondrāte,
Ludzas novada TIC vadītāja
Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja
+371 29467925, www.visitludza.lv

coloring.cool