LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju dalībnieku darba vizīte Oslo

OsloNo šī gada 5.oktobra līdz 7.oktobrim Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji darba vizītē apmeklēja Oslo Norvēģijā.

Vizīti rīkoja Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Norvēģijā.

Vizīte tika organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunus noieta tirgus.

Braucienā kopumā piedalījās 15 reģiona pārstāvji no dažādām organizācijām, kas pārstāv dažādu Latgales uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

4Lai iegūtu zināšanas par specifiku sadarbībā ar Norvēģiju, biznesa iespējām šajā valstī, par tirgošanos un preču nosūtīšanu uz Norvēģiju, būvniecības kvalitāti un standartiem tika apmeklēti vairāki semināri. Tika iegūta plaša informācija par kolektīvajiem līgumiem un atalgojuma nosacījumiem tekstila un apģērbu šūšanas nozarē strādājošajiem. Tāpat Latgales uzņēmēji apaļā galda diskusijā ar Norvēģijas Būvniecības federāciju un Norvēģijas Rūpniecības federāciju apsprieda sadarbības iespējas būvniecības, tekstila un metālapstrādes nozarēs. Vizītes laikā Latgales uzņēmēji tikās arī ar potenciālajiem sadarbības partneriem Norvēģijā. Norvēģu puses uzņēmējus ieinteresēja mūsu reģiona uzņēmēju piedāvājumi, un tika uzsāktas sarunas par turpmāko sadarbību.

LUC_vizite_LV_vestnieksOslo10.2015(1)Latvijas uzņēmējus savā rezidencē uzņēma Latvijas vēstnieks Norvēģijas karalistē Indulis Ābelis. Savā uzrunā viņš izteica gandarījumu par Latgales biznesa pārstāvju vizīti Norvēģijā. Viņš tāpat pauda cerību, ka šī vizīte būs pamats veiksmīgai sadarbībai nākotnē.

Brauciena noslēgumā Latgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs, biedrība „Latgales aparātbūves tehnoloģiskais centrs” un Oslo International Hub noslēdza savstarpējo vienošanos par turpmāko sadarbību uzņemējdarbības attīstībai abos reģionos. Kā atzīmēja Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele, šāda vienošanās nākotnē palīdzēs mūsu uzņēmējiem veidot ciešākus biznesa kontaktus ar norvēģu uzņēmējiem, veicinās sadarbības iespējas un radīs noieta tirgu.

coloring.cool