LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
27°C
 
A A A

PASĀKUMS PĀRCELTS | Latgales reģiona jaunieši piedalīsies militāri patriotiskā spēlē „ Jaunie Latvijas sargi”

INFORMĒJAM, KA SAKARĀ AR COVID19 IEROBEŽOJUMIEM PASĀKUMS TIEK PĀRCELTS. PAR PASĀKUMA NORISI INFORMĒSIM!

16.oktobrī Ludzā drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiski militārā spēlē „Jaunie Latvijas sargi”, kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks plkst.10.00 Ludzas Makašānu autotrases teritorijā.

Lai piedalītos spēlē, jauniešiem bija jāizveido sešu dalībnieku komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 13 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko varēja atrast mājas lapā https://jaunielatvijassargi.lv/, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē.

Spēle simulēs Latvijas Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem posmiem – vispirms notiks apmācības sešās darbnīcās (pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, slēptā pārvietošanās, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, lauka un stacionārā šaušana, tuvcīņas pamatprincipi, sakaru pamatprincipi (Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts), līderības un izdzīvošanas pamatprincipi) un dienas otrajā dāļā – misijas skrējiens „Atbrīvo Daugavpili!”, kurā jaunieši varēs pielietot dienas pirmajā daļā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis.

Spēles „Jaunie Latvijas sargi” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem un interesantiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība,  darbošanās komandā, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar  SIA Gimnasium.

Spēli atbalsta: LR Aizsardzības ministrijas Nacionālie bruņotie spēki, Tallink, NRJ PRINTING, Flora Maiznīca, Ezerkauliņi.

Pasākuma dienas kārtība:

8:30 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija

10:00 Pasākuma svinīga atklāšana

10:15 – 12:10 Nodarbības

12:15 – 12:45 Pusdienas

13:00 – 16:20 Misijas skrējiens “Atbrīvo Ludzu!”

17:00 Noslēguma ceremonija, rezultātu paziņošana, apbalvošana

 

Sandra Galgāne

Projekta koordinatore

+371 26477549

[email protected]

 

coloring.cool