LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Latgales eleganto dāmu saiets Ludzas Tautas namā

vecmaminas1Sestdien, 3. decembrī, Ludzas Tautas nama mājīgajā zālē divu stundu garā koncertā  skatītāji varēja baudīt un vērtēt Latgales dāmu  eleganci, gaumi un dejas prasmes. Kā,  apsveicot sadanča dalībnieces, teica novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, šīs kundzes ir mūsu Zelta fonds.  Izaudzināti bērni, gadu desmiti  veltīti darbam, nu ir laiks padomāt par sevi un , darbojoties senioru deju kopās, sagādāt prieku sev un citiem.

Mūsu “Priecīgās vecmāmiņas” dejo jau piecpadsmito gadu. Sākumā kolektīvā bija 20 kundzes, pašlaik aktīvi dejo 16. Kolektīva vadītāja Aija Andersoneimg_1273 pastāstīja, ka šī senioru kustība Latvijā  vēršas plašumā, piesaistot aizvien jaunas dalībnieces. Latgalē katru gadu notiek kolektīvu saiets. Šogad  par svētku saimniecēm kļuva “Priecīgās vecmāmiņas”.  Ieradās  18 deju kopas – no Balviem, Preiļiem, Vārkavas, Līvāniem, Daugavpils, Ilūkstes, Lazdukalna, Bebrenes, Krāslavas, Naujienas, Dagdas, Dvietes, Andrupenes… Deju kopām izvēlēti  skaisti nosaukumi:  “Brūklenājs”, “Rudzupuķes”, “Rūtas”, “Atvasara”, “Dzīves virpulī”, “Magones”, “Ērkšķrozīte”, “Sapnis”… Dāmu tērpi pārdomāti līdz pēdējam sīkumam – saskaņotas krāsas, piemeklētas  rotas, elegantas cepures. Nekas neatkārtojās – katram kolektīvam sava odziņa. Piemēram, ludzānietēm – tamborētie plecu lakati. Gadu skaitam šoreiz  tiešām nebija nozīmes. Zālē valdīja mūzika, deja un prieks – šarmantums, ko iegūst tikai ar dzīves pieredzi.img_1305

Dejas izvēli noteica sadanča tēma: Pirmā kolektīva deja vai arī jaunrades deja. Programma izvērtās daudzveidīga.

img_1306Atnācēju, kurš tādā sarīkojumā bija pirmoreiz, droši vien pārsteidza  tas, ka zālē bija vien daži džentelmeņi. Tas nu ir izteikts dāmu “tusiņš”. Statistika taču apliecina, ka mūsu sievietes dzīvo ilgāk, droši vien ir arī sabiedriski aktīvākas. To apliecina arī mūsu pensionāru biedrības sastāvs. Bet tas neliedz dāmām pašām veidot kolektīvus, sanākt kopā, rīkot sarīkojumus, izbraukumus, mācīties ko jaunu un pašām padarīt savus zelta gadus košākus. Sestdienas pasākums to vēlreiz spilgti pierādīja.

Svētkus vadīja Karīna Demko –Seņkāne.

Paldies mūsu “Priecīgajām vecmāmiņām!” un viņu vadītājai.

Vanda Žulina

coloring.cool