LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

Latgale pirmo reizi tiek prezentēta Vācijas starptautiskajā patērētāju izstādē „Reisen Hambur 2014”

DSCF2217No 5. līdz 9. februārim Vācijā Hamburgas Messē, izstāžu un konferenču centrā notika viena no Eiropā populārākajām starptautiskajām patērētāju izstādēm „Reisen Hambur 2014”. Tajā vairāk kā 12 hallēs tūrisma ceļojumus 78 000 apmeklētāju piedāvāja valstis no visas pasaules vairāk kā 1000 stendos. Izstādē piedāvājumi bija izplānoti tā, ka sākumā apmeklētāji tika iepazīstināti ar Vācijas atvaļinājumu ceļojumu un brīvdienu piedāvājumiem, tad ar ārzemju, papildus popularizējot atsevišķās zālēs jaunāko modeļu automašīnas, kemperu mašīnas, velosipēdus un visa veida aprīkojumu aktīvai atpūtai – kalnos kāpšanai, ūdens tūrismam, golfam, arī ceļojumiem nepieciešamās lietas, kā apdrošināšanu, katalogus.

Jāatzīmē, ka Latvijas stends bija viens no krāsainākajiem, kas piesaistīja apmeklētāju uzmanību, prezentējot Latviju kā zaļu, ūdeņiem bagātu valsti, kuru jāizbauda nesteidzoties. Stendā strādāja vienlaicīgi 13 kolēģi no reģioniem – Vidzemes, Latgales, Kurzemes, kā arī Lauku Ceļotāja, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Jūrmalas, Siguldas un Salaspils un Gulbenes novadiem. Latgali pārstāvēja Ludzas TIC vadītāja Līga Kondrāte un Līvānu Mākslas un amatniecības centra gide Inese Butlere, kā arī Marko Rotko Mākslas centra eksperti Ivars Magazeinis un Viktors Pētersons, kuri izstādes apmeklētājiem stāstīja par Latvijas austrumu reģiona unikālo kultūru, mūsdienu mākslu un tautas vēsturisko mantojumu, gleznaino dabu, aktīvās atpūtas piedāvājumiem, infrastruktūru un tūrisma pakalpojumiem. Tika piedāvātas Latgales kartes vācu valodā, skaistais Latgales prezentācijas žurnāls, ko izdeva LPP projekta „Pskov de Tour” ietvaros, novadu bukleti vācu un angļu valodās, tūrisma kartes, Marko Rodko centra daudzveidīgie reklāmas materiāli. Apmeklētājiem tika piedāvāts arī speciāli sagatavots reklāmas materiāls vācu valodā par Latgali ar mājas lapas adresi, reģionu raksturojošām fotogrāfijām un informāciju, kur Eiropā atrodas Latgale, kā nokļūt no Hamburgas līdz Latgalei, ko te var redzēt, un ar ko tā ir īpaša vācu ceļotājiem, kā arī visu novadu TIC kontaktiem un mājas lapām. Latgale izstādes apmeklētājiem piedāvāja sagatavoto prezentāciju vācu valodā, tai skaitā ar jaunumu tūrismā – zinātniskā tūrisma iespēju, kas ir jauna tendence tūrisma nozarē – tā sauktais interešu tūrisms. Kopumā Latgale pirmo reizi Hamburgā sevi pieteica veiksmīgi – bija jūtama liela interese no apmeklētāju puses, bija jauni, neierasti, aizraujoši tūrisma piedāvājumi individuālajiem ceļotājiem, tieši to īpatsvars Latgalē sagaidāms vislielākais. Lielākā daļa gan bija pāri labākajos gados, mazāk jaunieši. Jāsaka, ka līdz šim vāciešiem vairāk bija zināma Rīga, mazliet Kurzemes jūrmala vai Sigulda, citas Hanzas pilsētas, taču sarunā vācu tūristi izteica vēlēšanos atgriezties Latvijā vēlreiz un veidot savus ceļojumus citos maršrutos, labprāt ari uz Latgali, daudzi zināja Marko Rotko un izteica apņemšanos braukt uz Daugavpili. Hamburgieši dod priekšroku ceļojumiem dabā, aktīvai atpūtai, kultūras tūrismam un atzina, ka Latgale ir skaista un kultūras ziņā interesanta zeme, kur ir vērts pavadīt savas brīvdienas. Arī vairākas tūrisma firmas aizveda mājās informāciju par Latgales tūrisma objektiem un infrastruktūru, vairākas izteica vēlmi sagatavot ceļojumu, iekļaujot Austrumlatvijas apmeklējumu.

Tikko aizvadītas vairākas starptautiskās izstādes Somijā, Nīderlandē, Lietuvā, tuvākajā laikā Latgales pārstāvji piedalīsies vēl vienā Vācijas tūrisma izstādē Minhenē, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas tūrisma izstādēs. Jāgatavojas tūrisma sezonai un jāgaida viesi Zilo ezeru zemē!

 Līga Kondrāte

coloring.cool