LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

Lai lāstekas, sniegs un ledus neapdraudētu cilvēku dzīvību

Ludzā daudzviet tās iedzīvotājus un pilsētas viesus apdraud no jumtiem krītošs sniegs un lāstekas. Ir vietas, kur bīstamākās vietas norobežotas ar lentām, taču tā nebūt nav visur.

Saistošie noteikumi “Ludzas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” nosaka kārtību, kādā kopjama Ludzas novada administratīvā teritorija un uzturamas ne tikai tajā esošās ēkas un būves, bet nodrošinot arī tīrību un teritorijas sakoptību, tostarp ziemā, sniegu tīrot.

Minētie noteikumi nosaka, ka zemesgabala un tam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas uzturēšanu nodrošina un par teritorijas savlaicīgu uzkopšanu ir atbildīgs īpašnieks vai nama apsaimniekotājs. Ziemā īpašniekam vai apsainiekotājam jānodrošina ietvju attīrīšanu no sniega un ledus, kā arī kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem.

Tāpat saistošie noteikumi nosaka, ka nekustamā īpašuma īpašniekam vai apsaimniekotājam jānodrošina sniega attīrīšana no ēku jumtiem un lāsteku noņemšana, lai nenotiktu nelaimes gadījumi ar gājējiem un garāmbraucējiem – cilvēkiem sniegs vai lāstekas neuzkristu uz galvas.

Atgādinām, ka sniega un apledojuma laikā, organizējot apledojuma un sniega likvidēšanu, jāveic bīstamo vietu iežogošanu ar barjerām vai lentām. Taču tas ir īslaicīgi veicams drošības pasākums. Lentes nedrīkst izvietot ilglaicīgi – pēc sniega un lāsteku noņemšanas tās ir jānoņem. Tāpat no jumtiem notīrītais sniegs un ledus ir jānovāc no ietvēm.

Saistošie noteikumi “Ludzas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi”

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool