LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

Labklājības ministrija uzsāka īstenot īpašu informatīvo kampaņu “Audzinām bērnu ģimenē”

audzinam_bernu_gimene30. septembrī Labklājības ministrija aizsāka īpašu informatīvo kampaņu vairāku gadu garumā, lai skaidrotu gan bāriņtiesu lomu ārpusģimenes aprūpes kontekstā, gan veicinātu bez vecāku gādības palikušu bērnu iespējas uzaugt ģimenē.
Šīs kampaņas patrons ir labklājības ministrs ULDIS AUGULIS, bet par labās gribas vēstnieku piekritis būt kontrtenors SERGEJS JĒGERS. Preses konferencē piedalījās arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas direktore LAILA RIEKSTA-RIEKSTIŅA un Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas vadītāja BAIBA MELDERE.
Mēs esam pārliecināti, ka bērnam ir jāuzaug un jāveido stabils nākotnes pamats tieši ģimenē. Lai sekmētu veiksmīgu ārpusģimenes aprūpes attīstību, liela loma un nozīme ir bāriņtiesām, kuras īsteno un nodrošina to, lai bērns satiktos ar saviem vecākiem vai saņemtu sev vispiemērotāko aprūpi un bērna tiesību ievērošanu.
Viens no LM īstenotās kampaņas mērķiem arī ir kliedēt mītus par bāriņtiesām kā tikai represīvu institūciju un veicināt sabiedrības izpratni par to kā iestādi, kur iespējams saņemt profesionālu un konfidenciālu palīdzību, padomu.
Kampaņu aizsāka ar sociālās reklāmas videoklipiem (https://www.youtube.com/watch?v=NYHyaJzEoOg, https://www.youtube.com/watch?v=PmRu6AcVwHI&feature=youtu.be), kas būs vērojams četros Latvijas TV kanālos, īpašu izdevumu („Padomu grāmatiņu”) vecākiem un potenciālajiem audžuvecākiem (http://www.lm.gov.lv/upload/vecakiem/lm_bukl.pdf), kā arī žurnālisti tika iepazīstināti ar citām LM veiktajām aktivitātēm bērnu ārpusģimenes aprūpes sekmēšanai un bērnu tiesību nodrošināšanai.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Kancēna
Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i.
67021615, [email protected]

coloring.cool