LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

Labdarības akcijā “Pērc, ziedo, pabaro” aicina ziedot Latgales patversmju dzīvniekiem

Šonedēļ sākas labdarības akcija “Pērc, ziedo, pabaro”, kuras laikā “Rimi Latvia” sadarbībā ar “Mars Inc.” aicina ziedot pārtiku vai aksesuārus tiem dzīvniekiem, kuri savu ikdienu pavada 20 patversmēs visā Latvijā. Šogad mērķis ir saziedot teju 23 tonnas barības.

“Patversmēs nokļuvušie dzīvnieki par pašvaldības līdzekļiem tiek uzturēti divas nedēļas, pēc tam barība un viss pārējais dzīvniekam nepieciešamais tiek iegūts no privātiem ziedojumiem. Patversmē “Ulubele” pastāvīgi uzturas ap 400 dzīvnieku, un to skaits pēdējos gados vairs nesarūk. Turklāt katru dienu barošanai tiek izmantots no 100 līdz pat 200 kg pārtikas. Jau pagājušājā gadā šī labdarības kampaņa mums palīdzēja ietaupīt pārtiku un iztikas līdzekļus uz pusotru mēnesi, tādēļ arī šogad ceram uz līdzcilvēku atbalstu, ziedojot ar domu – lai pagaidu mājas četrkājainajiem draugiem ir pēc iespējas patīkamāks posms, pirms nonākt pie īstās ģimenes!” stāsta dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Dzīvnieku ceļš līdz patversmei ir dažāds – saimnieka nevēlēšanās uzņemties atbildību par mazajiem ķepaiņiem, dzīvnieciņa aizklīšana no mājām vai tā dzīve uz ielas jau kopš dzimšanas. Tomēr nemainīgi pastāv cerība, ka patversme ir tikai viens no dzīves posmiem pirms nokļūšanas pie mīlošas un gādīgas ģimenes.

Četrkājaino draugu pārtika, dažādi aksesuāri vai spēļmantiņas lielākoties tiek nodrošinātas ar līdzcilvēku palīdzību, un dzīvnieku uzturēšanai atvēlētie līdzekļi ir ierobežoti. Tieši tāpēc ir uzstādīts īpaši augsts mērķis – lai visu 20 patversmju dzīvnieki no dažādām Latvijas pilsētām būtu paēduši vienu mēnesi, visi aicināti iesaistīties labdarības akcijā, lai kopā patversmēm ziedojumos uzdāvinātu 19,1 tonnu barības suņiem un 3,7 tonnas barības kaķiem. Arī “Rimi“, atbalstot akciju, ziedos vienu tonnu privātās preču zīmes “Nutribalance” suņu un kaķu barību, lai pēc kampaņas beigām kopā ar pircēju ziedojumiem palīdzētu 20 dzīvnieku patversmēm visā Latvijā, informē SIA “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

“Šī labdarības akcija ir lielisks veids, kā apvienot patīkamo ar lietderīgo. Veicot savus ikdienas pirkumus, aicinām ziedot arī dažādus produktus, piemēram, barību, kaķu smiltis, ēšanas traukus vai aksesuārus, arī patversmē mītošajiem dzīvniekiem. Akcijas laikā ziedotos produktus būs iespējams atstāt “Rimi” un “Supernetto” veikalos izvietotās ziedojumu kastēs,” skaidro D. Preisa.

Labdarības akcija “Pērc, ziedo, pabaro” Latvijā notiek jau otro gadu, un tās mērķis ir palīdzēt Latvijas dzīvnieku patversmēm. Labdarības akcijai var ziedot “Rimi” un “Supernetto” veikalos visā Latvijā speciālajās ziedojumu kastēs. Tāpat šogad labdarības akcijas ietvaros dzīvnieku mīļi ir aicināti piedalīties “Triks pret kārumu” izaicinājumā, sociālajos medijos daloties ar foto vai video, kur mīlulis apmaiņā pret kādu triku iegūst kārumu. Izmantojot mirkļbirku #percziedopabaro, labdarības akcijā un izaicinājumā interesenti aicināti iesaistīt arī draugus, ģimeni un paziņas. Par katru foto ar šo mirkļbirku akcijas partneris “Mars Inc.” patversmēm ziedos vienu 100 g “Whiskas” mitro kaķu barību paciņu, vēsta “Rimi” pārstāve.

coloring.cool