LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Mostly cloudy
13°C
 
A A A

Kūlas dedzināšanai – NĒ!

Kuula_degNokūstot sniegam, daudzviet pavērās rudenī nenopļautās zāles atliekas un aktivizējās kūlas dedzinātāji. Ludzas novada pašvaldība atgādina – kūlu dedzināt ir stingri aizliegts! Dedzinot sauso zāli, tiek apdraudēti cilvēku īpašumi, veselība un dzīvība. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki, šī sērga arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.
Pēdējās nedēļas laikā krasi pieaudzis kūlas ugunsgrēku skaits. Vien laika posmā no 11. līdz 20. martam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Ludzas daļa saņēma 14 izsaukumus uz pērnās zāles dedzināšanas vietām Ludzas novadā. Salīdzinājumam: Kārsavas novadā – 5 izsaukumi, Zilupes novadā – 6, Ciblas novadā – 1.
Cilvēku un uguns kopīgi izdarītie postījumi ir lieli. Piemēram, 17. martā Rundēnu pagasta Ruļevā izdega 40 000 kvadrātmetru liela platība, 18. martā Briģu pagastā – 300 000 kvadrātmetru, 19. martā Cirmas pagasta Dubinovā – 200 000 kvadrātmetru.
Pat kūlas dedzināšanas radītais piedūmojums ir kaitīgs cilvēkiem. Dūmi ir gāzu un dažādu izmēru cieto daļiņu sajaukums, kas izdalās augu atlieku un dažādu atkritumu degšanas rezultātā. Dūmu ķīmiskais sastāvs ir atkarīgs no degošā materiāla sastāva, liesmas temperatūras un vēja apstākļiem.
Pašvaldība aicina arī vecākus un skolotājus izglītot bērnus par kūlas dedzināšanas iespējamām sekām, pievēršot pastiprinātu uzmanības jautājumiem par ugunsdrošību.

Sagatavoja

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool