LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Ludza
Showers
11°C
 
A A A

Konkurss „Trešās Atmodas sardzē”

Šogad aprit 25 gadi, kopš tām divām 1988.gada 8. un 9. oktobra dienām, kad Rīgā norisinājās Tautas frontes dibināšanas kongress. No visām Latvijas pilsētām, rajoniem sabraukušie tautfrontieši lika pamatus organizācijai, kuras masveidība, dalībnieku aktivitāte, tautā iegūtais atbalsts kļuva par unikālu, agrāk nekad nepieredzētu parādību

Latvijas vēsturē. LTF sasniedza savu galveno mērķi – tika atjaunota Latvijas neatkarība. Šā gada  rudenī visā Latvijā notiks plaši pasākumi, kas būs veltīti LTF 25. gadadienai. Pasākumu mērķis ir parādīt LTF izšķirošo lomu Latvijas neatkarības atjaunošanā, atzīmējot, ka tieši šis laiks apliecināja sabiedrības spēju apvienoties un uzņemties atbildību kopēju ideālu sasniegšanā.

Arī Ludzas Bērnu un jauniešu centrs, Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka un Ludzas Novadpētniecības muzejs organizē konkursu “Trešās atmodas sardzē”.

Milāna Bule,

LdNM direktore

Konkursa „Trešās Atmodas sardzē” nolikums

1.   Konkursa rīkotāji: Ludzas Bērnu un jauniešu centrs, Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka un Ludzas Novadpētniecības muzejs.

2.   Konkursa mērķauditorija: Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu pamatskolu un vidusskolu audzēkņi.

3.   Konkursa mērķis: savākt, saglabāt un popularizēt atmiņas par Tautas frontes darbību Austrumlatgales reģionā, Latvijas Trešo Atmodu.

4.   Konkursam iesniedzamā darba forma: iesniedzējs atmiņas nodod drukātā veidā A4 lapās latviešu vai krievu valodā, norādot iesniedzēja vārdu, uzvārdu, vecumu un telefona numuru. Atmiņām var pievienot fotogrāfijas vai priekšmetus, kuri var tikt ierakstīti Ludzas Novadpētniecības muzeja krājumā.

5.   Konkursa darbu vērtēšanas kritēriji: iesniegtos darbus vērtē komisija. Uzvarētāju nosaka, pamatojoties uz savākto materiālu vēsturisko nozīmi. Iesniegtie materiāli tiks vērtēti 2 vecuma grupās: pamatskolas audzēkņu grupa un vidusskolas audzēkņu grupa.

7.   Darbu iesniegšana: darbi jāiesniedz līdz 2013.gada 27.septembrim plkst. 10.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā, Kuļņeva ielā 2, Ludzā, LV-5701 vai Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā, Stacijas 41, Ludzā, LV-5701 un Ludzas Bērnu un jauniešu centrā, Latgales ielā 129, Ludzā, LV-5701, ar norādi konkursam „Trešās Atmodas sardzē”. Darbu var sūtīt pa pastu, elektronisko pastu vai arī nogādāt personīgi.

8.   Konkursa dalībnieki, kuru darbi pēc noformējuma un satura tiks atzīti par labākiem, saņems balvas savā vecuma grupā – dāvanu kartes no grāmatnīcas „Sākums A” (Ludza): 1. vieta – 20.00 Ls, 2. vieta – 10.00 Ls, 3.vieta – 10.00 Ls. Aktīvākie konkursa dalībnieki dosies ekskursijā uz Rīgu.

9.   Par konkursa darbu autortiesību izpildi atbild konkursa dalībnieks.

10. Konkursa darbu izstādīšana: konkursa rezultātu paziņošana, uzvarētāju apbalvošana notiks 2013.gada oktobrī. Visi iesniegtie materiāli paliks Ludzas Novadpētniecības muzeja īpašumā un netiks atgriezti iesniedzējiem.

Informācija par konkursu:

Ludzas Novadpētniecības muzejs, tel. 65723931

coloring.cool