LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Video konkurss jauniešiem “Naida runai internetā – Nē!”

Eiropas Padomes kampaņas “Naidam – Nē!” ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 2014. gada 24. martā ir izsludinājis video konkursu jauniešiem ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas “NVO fonds” un Norvēģijas vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu. Savus darbus dalībniekiem jāiesniedz SIF līdz 2014. gada 23. aprīlim.
Konkursā aicināti piedalīties 16-20 gadus veci jaunieši. Jaunieši savus video darbus var iesniegt 2 kategorijās:
  • izglītojošs video par naida runu internetā;
  • Latvijas nacionālās kampaņas „Naidam nē!” reklāmas video.
Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi un izpratni par naida runu internetā, tās formām, negatīvo ietekmi, sekām, kā arī veicināt iecietību internetā un sabiedrībā kopumā.
Konkursa nolikums, pieteikšanās anketa un vairāk informācijas SIF mājaslapā.
Konkursa uzvarētājiem būs iespēja iegādāties datortehniku 600 eiro apmērā, kā arī uzlabot savas prasmes pie kāda Latvijā pazīstama reklāmas vai sabiedrisko attiecību speciālista.
Eiropas Ekonomikas zonas donorvalstis cieši sadarbojas ar Eiropas Padomi un tās rosināto Kustību pret naida runu Eiropā, jo Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros (2009-2014) viena no prioritātēm ir naida runas (hate speech) mazināšana.
Kustība pret naida runu ir kampaņa pret jebkāda veida naida runu internetā (tiešsaistē), īpaši to, kuras visvairāk skar jauniešus. Kampaņa iestājas par līdztiesību, cieņpilnām attiecībām, cilvēktiesībām un dažādību. Kampaņa vērsta pret naida runas, rasisma un diskriminācijas izpausmēm internetā.
coloring.cool