LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Partly sunny
13°C
 
A A A

Konkursā „Balsis” dalībnieku maz, bet skanīgi

DSCF1060Marta sākumā Ludzas 2. vidusskolas zālē notika tradicionālā valsts vokālās mūzikas konkursa „Balsis 2015” I kārta.
Nolikums paredz, ka katrs dalībnieks, solists, duets vai grupa, izpilda trīs dziesmas. Obligātā dziesma šogad bija jāizvēlas no 4 piedāvātajām komponista Zilvera kompozīcijām, otra – sava novada tautas dziesma, trešā – kāda tautasdziesma pēc izvēles. Šai konkursā neizmanto mikrofonus, nepiedalās popgrupas. Kā atzīst Mūzikas skolotāju apvienības vadītāja Ināra Dovgiallo, liela nozīme ir pareizai repertuāra izvēlei, kas atklāj katra dziedātāja vokālās spējas.
Konkursā piedalījās divi vokālie ansambļi no Ciblas vidusskolas, duets no Istras vidusskolas un ansamblis no Ludzas 2. vidusskolas. Dalībnieku nebija daudz, bet ar kvalitatīvu sniegumu.
Žūrija piešķīra I pakāpes DSCF1068diplomu Istras vidusskolas duetam. Skolotājas Natālijas Leitānes sagatavotās meitenes saņēma 42, 3 punktus. I pakāpes diploms piešķirts Ludzas 2. vidusskolas ansamblim, kas nopelnīja 40, 25 punktus (skolotāja Irina Priguna), Ciblas vidusskolas vecāko klašu ansamblim „Žubītes”, kas novērtētas ar 40 punktiem (skolotāja Dzintra Toporkova).
Ciblas ansamblis „Pogas” saņēma II pakāpes diplomu.
Uz reģionālo skati, izvērtējot repertuāru un dziedātāju pieredzi, izvirzīts ansamblis „Žubītes”.

Vanda Žulina,
korespondente

Fotogrāfijās: duets no Istras un Ludzas novada jaunie dziedātāji

coloring.cool