LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Partly sunny
13°C
 
A A A

Konferencē uzstājas 64 pedagogi

LPG_konference (4)Pavasara brīvlaikā Ludzas pilsētas ģimnāzijā notika 5. starpnovadu pedagoģisko lasījumu konference, kurā piedalījās Viļānu, Dagdas, Krāslavas, Riebiņu, Zilupes, Ludzas novada un Rēzeknes pilsētas skolu pedagogi. Darbs notika 5 sekcijās, par savu pieredzi, pētījumiem pastāstīja 64 pedagogi. Tā bija jubilejas konference, tāpēc plenārsēdē skolas direktore Dzidra Dukšta, atskatoties piecu gadu ilgā pagātnē, atcerējās, ka pirmajā konferencē piedalījās tikai Viļānu vidusskola, LPĢ un daži pārstāvji no Varakļāniem, bet ar katru gadu konferences darbā iesaistās aizvien jaunas skolas. Pašlaik var jau droši apgalvot, ka tas ir plašs Latgales mēroga pasākums. Šā gada tēma „Skolēns, skolotājs, skola 21. gadsimtā”.

LPG_konference (2)Klātesošos sveica novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele. Uzrunas teica katra novada pārstāvji. Plenārsēdē ar ziņojumu „Inovācijas mācību pieejā: priekšmeta satura un valodas integrēta mācīšana” uzstājās Rēzeknes Augstskolas profesore Velta Ļubkina. Viņa stāstīja par drosmīgu ideju, ko jau sāk realizēt RA, kad mācību priekšmeta mācīšanā izmanto ne tikai dzimto, bet arī angļu valodu (var teikt, māca bilingvāli). Profesore aicināja nebaidīties no jaunām ierosmēm.

Tālāk darbs ritēja sekcijās. Kopš pagājušā gada skolu pedagogiem pievienojušies arī pirmsskolas skolotāji, kuri savā sekcijā noklausījās 10 ziņojumus. Nav iespējams nosaukt visas tēmas, par ko tika runāts, jo tās ir ļoti dažādas, piemēram, par vecāku sapulču organizēšanu sākumskolā, par bērnu kreiļu priekšrocībām un trūkumiem, ķīmijas standarta realizēšanu, eksperimenta lomu fizikas mācīšanā, infogrammas izmantošanu mācību procesā, Pogu balles tradīciju skolā, mūzikas ietekmi uz cilvēku… Tie ir daži no tematiem, kas dod priekšstatu par konferences saturu un varbūt nākamajā gadā rosinās tajā piedalīties vēl kādas skolas pedagogus.LPG_konference (1)

Katru gadu konferenci uzņem cita skola: divreiz tā notika Viļānos, divreiz Ludzā un pērn Dagdā. LPĢ kolektīvs bija īpaši parūpējies par viesiem: tika piedāvāta ekskursija pa skolu, skolēnu radošo darbu un skolotāju metodisko izstrādņu izstāde, fotoizstāde „Rāznas Nacionālais parks”, pavārītes pagatavoja garšīgas pusdienas un našķus kafijas pauzei, mājturības skolotāji ar audzēkņiem – piemiņas veltes.

Viss izdevās organizēti, viesi aizbrauca apmierināti, un gandarījums bija arī pašiem, jo tā ir laba iespēja satikt pārnovadu kolēģus, apspriest aktualitātes, dzirdēt, kā strādā citās skolās.

Vanda Žulina,

korespondente

coloring.cool