LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Koncerts sajūsmina ludzāniešus

4.maija svinību programmā Ludzas TN bija paredzēts pilsētā vēl nebijis koncerts: spēlēja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas kamerorķestris “Gaudeamus orchestra” (diriģents Guntars Bernāts), dziedāja ludzāniete, starptautisko konkursu laureāte Cira Tolordava.   Šī uzstāšanās izraisīja lielu klausītāju interesi – Ludzā ne tik bieži notiek klasiskās mūzikas koncerti.

Protams, īpaša uzmanība bija veltīta Cirai, talantīgajai gruzīnu meitenei, kura ir augusi, savas spējas attīstījusi Ludzā un ar savu skanīgo balsi priecējusi klausītājus jau no bērnības. Šogad Cira absolvē Ludzas 2. vidusskolu, bet paralēli visu laiku ir mācījusies arī vokālo mākslu.  Viņas uzstāšanos klausītāji novērtēja ar skaļiem aplausiem un krāšņiem ziedu pušķiem.

Cira pateicās visiem, kas viņu ir atbalstījuši un atbalsta: vecākiem, pirmajai vokālajai pedagoģei Evitai Podolecai, skolasbiedriem, skolotājiem. Šie vārdi izskanēja skaistā latviešu valodā, ko Cira ir apguvusi tikpat labi kā vokālo mākslu. Valsts svētkos īpaši iederīgi izskanēja meitenes tēva paldies divām viņu ģimenei nozīmīgajām valstīm: Latvijai un Gruzijai.

Pasākuma atklāšanā labi iederējās folkloras kopas „Dzeipori” dziedātā tautas dziesma un simboliskā baltā galdauta uzklāšana, domes priekšsēdētājas Alīnas Gendeles un Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāra Eināra Cilinska apsveikumi.

Vanda Žulina

coloring.cool