LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Partly sunny
11°C
 
A A A

Koncerts “Ceļā uz Dziesmu un deju svētkiem’

LPG_koncerts (4)Otrdien, 24. februārī, pēc Ludzas pilsētas ģimnāzijas ierosinājuma, Ludzas Tautas namā notika koncerts ,, Ceļā uz Dziesmu un deju svētkiem”. Tajā piedalījās visi Ludzas pilsētas skolēnu deju kolektīvi, folkloras kopas un koris. Tie ir kolektīvi, kuri gatavo XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru un jau drīz savas prasmes rādīs skatēs. Tieši skates rezultāti noteiks, kuri kolektīvi jūlija sākumā brauks uz lielajiem svētkiem Rīgā.
LPG_koncerts (2)Deju kolektīvu skate notiks 6. martā Ludzā. Kolektīvu vadītāji nedēļu pirms tam izlozē vienu deju, kas jārāda žūrijai, bet otru izvēlas paši. Tieši ar skati Ludzā vērtēšanas komisija sāks savu darbu. Viņiem jāizvērtē visu Latvijas skolēnu deju kolektīvu sniegums. Svētkos varēs piedalīties labākie, apmēram puse no visiem dejotājiem.
Kopā koncertā piedalījās 12 kolektīvi: 7 no LPĢ, 2 – no Ludzas Mūzikas pamatskolas, 1 – no BJC. Visvairāk dejotāju ir LPĢ ,, Žikā ‘’—7 deju kopas, ,,Žeperos” – 1. Folkloras kopas Ludzas skolās ir divas: LPĢ un Mūzikas pamatskolā. LPĢ jauktais koris ,, Campanella” ir vienīgais bijušā Ludzas rajona teritorijā. Kora repertuārā ir 24 dziesmas. Skate koriem notiks aprīlī.
LPG_koncerts (3)Pusotru stundu ilgajā koncertā ap 250 dejotāju un dziedātāju rādīja savas prasmes. Vērtētāji šoreiz bija vecāki, kuriem koncerts bija veltīts. Sarīkojuma sākumā sveica kolektīvu vadītājus: Elitu Romanovsku, Ļubu Šantari, Inesi Mikaskinu, Sarmīti Stapuli, Ainu Kairovu, Daci Tihovsku, Ilgu Taukaču, kora koncertmeistari Viktoriju Gavriļinu. Programmu vadīja LPĢ skolēni Ērika Kuzmina un Edvīns Mekšs.

LPG_koncerts (1)Pirmo reizi tika iedejoti arī jaunie tautas tērpi, kas dažiem kolektīviem jau ir uzšūti, bet dažiem vēl top.
Uz tikšanos skatēs!

Vanda žulina,
korespondente

coloring.cool