LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs
Ludza
Mostly sunny
17°C
 
A A A

“Klaidoņu dienās” Ludzā nokauj krīzi

Kalidonju_dienas_2013 (310)Nupat Ludzā noritēja “Klaidoņu dienas 2013”. 27.jūlijā pasākums pulcināja daudzus simtus skatītāju un vairāk nekā 300 motociklistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas.
“Klaidoņu dienas” sākās ar tradicionālo motociklistu kolonnas braucienu pa Ludzas ielām. Pasākumi turpinājās stadionā “Vārpa”. Uz speciāli ierīkotās estrādes spēlēja grupa “Bastilija”, uzstājās grupas “BLUES Gang” un “New BUUZ”.

Kalidonju_dienas_2013 (129)Patīkami, ka “Klaidoņi” parūpējās arī par to, lai Ludzas tēls pilsētas viesiem ilgi paliktu atmiņā. Latvijas vecākajā pilsētā tika organizēts viduslaiku bruņinieku cīņas turnīrs, tika demonstrētas 14.-16. gadsimta dejas, ieroči un tērpi. Notika arī viduslaiku spēles un atrakcijas, kurās piedalījās mūsdienu bruņinieki. Vēsturisko ekskursu organizēja lietuviešu draugi no Traķu pilsētas (lietuviski: Trakai).
Klaidonju_dienas_27.07.2013 (49)Skatītājus visvairāk saistīja motociklistu humorpilnās aktivitātes, kurās varēja piedalīties ikviens no pieaugušajiem. Sevišķu uzmanību izpelnījās automašīnas ar nosaukumu „Latgales krīze” demolēšana. Daudzi vēlējās ielikt savu artavu simboliskajā krīzes nokaušanā.

Neaizmirstams bija uguns šovs, kas sākās pusnakts stundā un sajūsmināja skatītājus ar savu krāšņumu. Uguns pavēlnieki arī bija atbraukuši no Lietuvas.
Kalidonju_dienas_2013 (30)„Klaidoņu dienas 2013” organizēja biedrība MC “Lielceļa Klaidoņi” sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību. Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele teica paldies pasākuma organizatoriem, īpaši patencinot Andri Filipenoku un Eduardu Volkovu par ieguldīto darbu. Arī „Lielceļa Klaidoņi” pateicās Ludzas novada vadībai par veiksmīgu sadarbību, uzdāvinot A. Gendelei vienu no Ludzas pilsētas simboliem – zobenu.

MC “Lielceļa Klaidoņi” misija ir aktīva dzīvesveida popularizēšana sabiedrībā, jaunatnes intereses veicināšana par organizētu moto kustību, motoklubu kultūras integrēšanu mūsdienu kultūras norisēs, pozitīva imidža uzturēšana Latvijā un ārvalstīs MC “Lielceļa Klaidoņi” dibināts 1999.gada 27.novembrī Rēzeknē. Pērn pilsētas svētku ietvaros Ludzā norisinājās „Klaidoņu dienas 2012”.

 

Fotoreportāžu no pasākuma skatiet “Foto galerijās”

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool