LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Katram savu Laimes Koku  – koku stādīšanas talka Gaismas dārzā Ludzā

27. septembrī plkst. 14.00 Ludzas Gaismas dārzā (Ludzā, Krāslavas ielā 4A) norisināsies talka, kuras laikā tiks stādīti koki.

Pasākums notiks Meža dienu 2019, Latvijas Pašvaldību savienības īstenotā projekta “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” un vispasaules Lielās Talkas ietvaros.

Pasaules lielās talkas ietvaros, vienosies 150 pasaules valstis un būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē. Sekojot Eiropas Latviešu apvienības aicinājumam, dažādās Latvijas vietās tiks stādīti “Laimes Koki”, tādējādi atstājot vēstījumu nākamajām paaudzēm un turpinot tradīciju Latvijā – katram savu Laimes Koku. Arī Ludzas Gaismas dārzā iestādīsim savus laimes kociņus, darīsim to 27. septembrī, lieliski papildinot Meža dienām veltītos pasākumus un baudot kopīga darba un kopā būšanas prieku.

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Pasākuma mērķis ir saglabāt dabas bagātības, pilnveidot un kuplināt Gaismas dārzu  veidojot daudzveidīgu un tīkamu Latvijas ainavu.

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir:

  • Veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu;
  • Stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu;
  • Veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

Turpināsim arī iesākto akciju “Uzdāvini peonijas stādu Gaismas dārzam”! Stādus var atnest iepriekš, var arī talkas dienā, sīkāku informāciju var iegūt zvanot Ludzas novada pašvaldības vides inženierim 65707130, 22444045.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts, pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības vides inženieris Aleksandrs Narnickis

coloring.cool