LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Kas notiks Ludzas novadā 2019. gadā?

Šis raksts ir tapis ar mērķi ieskicēt kultūras un sporta pasākumu plānu Ludzas novadā uz 2019. gadu; iespējams, ka šī informācija palīdzēs kādam savu personīgo plānu sastādīšanā. 

Pēc ierastās tradīcijas Ludzas novadā pirmais pasākums bija uguņošana Jaungada naktī. Nākamais notikums, kas sapulcēja daudzus Ludzas iedzīvotājus un viesus, bija Starptautiskais handbola turnīrs “LUDZA 2019”. Kas notiks tālāk?

Bieži vien par gada centrālo kultūras pasākumu uzskata pilsētas svētkus. Šogad Ludza svinēs savu 842. dzimšanas dienu, un 10. augustā ludzānieši un Ludzas viesi ir aicināti uz pasākumiem, kas tiks rīkoti par godu šiem svētkiem. Svētku afiša būs sagatavota vasarā, un, protams, tiks publicēta Ludzas novada mājas lapā: www.ludza.lv.

Ludzas Novadpētniecības muzejs aicinās viesus uz Baltā galdauta svētkiem 4. maijā un Muzeju nakti 18. maijā.

22. jūnijā nāciet uz pilskalnu – tur norisināsies Starptautiskais kultūrvēstures festivāls “Sābri” ar latviešu, lietuviešu un baltkrievu amatnieku, tautas mākslas kolektīvu piedalīšanos.

27. jūlijā Ludzu piepildīs pazīstama motociklu rūkoņa – uz Klaidoņu dienām 2019 Ludzā ieradīsies baikeri. Šogad Lielceļa klaidoņi svinēs 20 gadu jubileju.

Ludzas Tautas namā norisināsies visdažādākie pasākumi – koncerti, konkursi, izrādes; arī par godu valsts svētkiem Ludzas Tautas nams organizēs vairākus pasākumus. Jau šomēnes deju kolektīvs “Reizē!” aicina uz savu dzimšanas dienas koncertu 26. janvārī.

17. oktobrī Ludzas Tautas namā notiks jauniešu-erudītu konkurss – bez špikera “Trāpi simtniekā”.

Novada pagastu tautas nami arī organizēs dažādus koncertus, izrādes, piemēram, 8. martā Isnaudas Tautas nams aicina uz jaunu monoizrādi “Dēmoniskā sieviete”, bet 13. jūlijā Tutānos notiks Autordziesmu festivāls. 

Tagad par sporta dzīvi Ludzas novadā. Pašreiz Latvijā notiek Latvijas čempionāts handbolā, un dažas spēles tiek organizētas arī Ludzā, kurās spēlē SK “Latgols” handbolisti. Nāciet atbalstīt savējos! Gada garumā būs arī svarcelšanas, tenisa, futbola un šaha sacensības. 14. septembrī notiks B.Meļņikova piemiņas kausa izcīņa svarcelšanā. Ja ziema nesagādās siltus pārsteigumus, notiks arī hokeja sacensības slidotavā pie sporta skolas. Tiem, kas mīl ātrumu un motora rūkoņu, noteikti patiks autokross Makašānu autotrasē (amatieru treniņbraucieni plānoti jau februārī). Kad atgriezīsies vasara, sāksies pludmales sporta turnīri futbolā, handbolā un volejbolā. Bet Jūs esat aicināti ne tikai “nākt atbalstīt savējos”, nāciet piedalīties pavasara krosā, ģimenes dienā, sporta aktivitātēs Ludzas pilsētas parkā un rudens vakara velobraucienā. Nāciet, piedalieties! Sporta pasākumu organizatori ļoti vēlas redzēt ne tikai pastāvīgus, bet arī jaunus dalībniekus.

Mūsu novada sportisti startēs sacensībās gan Ludzā, gan piedalīsies izbraukuma čempionātos un turnīros. Jūlijā mūsu labākie sportisti dosies uz Jelgavu, kur notiks Latvijas Jaunatnes Olimpiskās spēles. Svarcēlāji aizstāvēs Ludzas godu Maskavā, Kaļiņingradā, Novopolockā. Handbolisti dosies uz izbraukuma spēlēm Baltkrievijā, Igaunijā, Polijā un Lietuvā. Turēsim par viņiem īkšķus!

Noslēgsim 2019. gadu ar gadu mijas disko-balli “Gada slieksni pārkāpjot” Ludzas Tautas namā.

Pasākumi tiek ierakstīti Ludzas novada pašvaldības mājas lapas kalendārā. Pagaidām daudziem pasākumiem nav iespējams norādīt precīzu sākuma laiku, tāpēc tas ir norādīts orientējoši. Tuvojoties katram notikumam, apraksti tiks precizēti un papildināti. Informācija par svarīgākiem pasākumiem tiek publicēta arī uz lielā ekrāna pie pašvaldības ēkas. Tautas nami, sporta darba organizatori sagatavo afišas. Sekojiet informācijai mūsu mājas lapā un profilā sociālajā tīklā Facebook.

Informāciju apkopoja Ludzas novada pašvaldības ārējo sakaru speciālista p.i. Viola Andruščenko

coloring.cool