LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Sunny
17°C
 
A A A

Kairiša filma «Pilsēta pie upes» piedzīvojusi pirmizrādi Ludzā

Vairākus gadus ritēja Viestura Kairiša jaunākās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” tapšanas process. Kinodarbs uzņemts pēc Gunāra Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Prāgā pabeigta filmas montāža un ieskaņošana, no 17. janvāra filmu rāda visā Latvijā, bet tieši šodien, 7 . februārī, sengaidītā filmas pirmizrāde notika Ludzā – pilsētā, kur tā lielākoties uzņemta.
 
Uz svinīgo “Ludzas pirmizrādes” seansu ieradās arī pats filmas režisors Viesturs Kairišs un galvenās lomas atveidotājs Dāvis Suharevskis. Gan Viesturs, gan Dāvis dalījušies pārdomās par filmēšanas tapšanas procesu tepat Latgalē un Ludzā, dalījušies ar jautriem kurioziem un to, cik gan pievilcīga, kolorīta un, nu jau, tuva liekas mūsu pilsēta, cik daudz te piedzīvots un izjusts. 
 
“Režisoram galvenais ir izjust vietu ar sirdi. Ja tu to jūti, tad tai ir daudz lielāka pievienotā vērtība”, savā uzrunā klātesošajiem teic Kairišs. “Kad tapa skaidrs, ka filmu uzņemsim tieši Latgalē un latgaļu valodā, arī man, kā īstam latgalietim, ap sirdi kļuva ļoti silti. Uzreiz tapa skaidrs, ka filmai būs sava noskaņa! Un kā nu ne- latgaliešiem ir pavisam cita mentalitāte, vitalitāte “. Abi viesi aicināja attīstīt latgaļu valodu, runāt īstā latgaļu valodā, uzsverot, ka tā ir patiesi skaista. 
 
Uz pirmizrādi pulcējās kupls apmeklētāju skaits, tostarp arī tie ludzānieši, kas ir piedalījušies filmas tapšanas procesā. Kā uzsver V. Kairišs. “Ludzā ir forši tipāži! Īstie cilvēki! ” Fecebookā nav jāmeklē!”. 
 
Paldies režisoram un galvenās lomas atveidotājam teikt ieradās arī Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un Tautas nama vadītāja Valentīna Razumovska. 
 
Ņemot vērā lielo pieprasījumu, filmu plānots rādīt atkārtoti, filma Ludzas Tautas namā būs skatāma arī 27. februārī, laiks paliek nemainīgs- plkst. 17.30, informācija par biļešu iepriekšpārdošanu tiks precizēta. 
 
Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska 
 

 

coloring.cool