LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
Ludza
Showers
12°C
 
A A A

Kā uzņēmējiem sagatavoties dzīvei ar latiem un eiro 2014. gada pirmajās nedēļās: bezmaksas seminārs ar tiešraidi internetā

images11MMQ6ZP28. novembrī no 14:00 līdz 16:00 notiks bezmaksas seminārs ar tiešraidi internetā „Uzņēmuma sagatavošana latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un biznesam eirozonā”. Uz semināru par tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu sagatavošanu divu valūtu apritei, tehniskajiem risinājumiem, drošību un citiem jautājumiem klātienē vai pie datora ekrāna aicināts ikviens uzņēmējs.

„Uzņēmēji, kas 2014. gada pirmajām divām nedēļām nesagatavosies, riskē ar sava uzņēmuma darbības būtisku palēnināšanos vai pat pilnīgu apstāšanos, kas tieši ietekmēs ne tikai peļņas rādītājus, bet arī klientu apmierinātību. Aicinu ikvienam uzņēmumam izvērtēt, kādas problēmas – no skaidras naudas atlikuma izdošanas līdz klientu informēšanai – būs jārisina šajā laikā, lai savlaicīgi apzinātu un veiktu nepieciešamos priekšdarbus,” saka Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

„Latvija pārejai uz eiro izvēlējusies tā saukto „lielā sprādziena” scenāriju. Tas nozīmē, ka neērtības, kas saistītas ar divu valūtu paralēlo apriti, sabiedrība un uzņēmēji izjutīs īsu laiku, bet pie sliktas gatavošanās tās būs izteiktas. Īpaši pirmajām 14 nākamā gada dienām jāgatavojas preču pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kas strādā ar skaidru naudu un apkalpo daudz klientu. Aicinu ikvienu mazo un vidējo uzņēmumu izmantot šo iespēju uzzināt par svarīgākajiem veicamajiem pasākumiem, lai pāreja uz eiro un divu valūtu paralēlā aprite būtu nevis apgrūtinājums uzņēmumam un klientiem, bet ļautu izcelties uz konkurentu fona un stiprināt lojalitāti,” saka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Semināra galvenais akcents būs praktiskie ieteikumi mazumtirdzniecības uzņēmumiem, balstoties uz Igaunijas kolēģu pieredzi, vietējā tirgus izvērtējumu un eiro vadlīnijām. Viena no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem SIA „Narvesen Baltija” eiro projekta vadītāja Ligija Palma informēs par skaidras naudas vadību, viltotas naudas pieņemšanas novēršanu, darbinieku apmācību svarīgumu, kā arī tehniskajiem un citiem risinājumiem tirdzniecības vietu pielāgošanai.

Ņemot vērā skaidras naudas popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū, seminārā varēs uzzināt arī par Latvijas uzņēmumiem pieejamajiem latu un eiro viltojumu noteikšanas tehniskajiem risinājumiem, to atšķirībām un priekšrocībām. Bankas „Citadele” eksperts informēs arī par vienkāršotajām eiro priekšpiegādēm, inkasāciju, POS termināliem un citiem risinājumiem bezskaidras naudas aprites veicināšanai. Savukārt Valsts policija informēs par uzņēmumu drošības riskiem un sniegs ieteikumus naudas, darbinieku un klientu drošības uzlabošanai.

28. novembra seminārs latviešu valodā notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās Kr.Valdemāra ielā 35. Tas internetā tiks translēts www.chamber.lv un interneta portāla „Delfi”. 6. decembrī no 13:00 līdz 15:00 plānots identisks seminārs krievu valodā, arī tas tiks translēts internetā. Pieteikšanās www.chamber.lv un pa 67225505. Seminārus organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju.

Papildu   informācija:

Kristaps   Petermanis

Latvijas Komercbanku   asociācijas eiro komunikācijas koordinators

Tālr.   26788710

E-pasts:   [email protected]  

 

Lita   Kokale

Latvijas   Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Tālr.   26469946, 67830825

E-pasts:   [email protected]  

 

 

„Uzņēmuma sagatavošana latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un biznesam eirozonā”

PROGRAMMA

14:00 Atklāšanas uzruna

Mārcis Dzelme, Latvijas   Tirdzniecības un rūpniecības kameras Politikas daļas vadītāja vietnieks.

14:05 Uzņēmuma sagatavošana latu   un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un dzīvei ar eiro: Narvesen piemērs

Ligija Palma, SIA „Narvesen   Baltija” Audita departamenta direktore un Eiro projekta vadītāja.

Latvijas uzņēmumiem noderīgi praktiski ieteikumi, balstoties uz   Igaunijas kolēģu pieredzi, vietējā tirgus situāciju un eiro vadlīnijām,   Narvesen ir izstrādājis savu eiro ieviešanas projekta plānu, tai skaitā:

<  Igauņu pieredze: kā viņiem gāja un ko no tā varam izmantot Latvijā?

<  Skaidras naudas vadība: principi nepieciešamā skaidrās naudas apjoma   noteikšanai, latu un eiro aprites organizēšana, kases pielāgošana un   operācijas, inkasācija, kā nekļūt par valūtas maiņas punktu u.c.

<  Kā novērst viltotu eiro (un latu) banknošu un monētu pieņemšanu kasē:   tehniskie un citi risinājumi.

<  Citi tirdzniecības vietas pielāgošanas pasākumi, piemēram, IT   sistēmas, drošības aspekti.

<  Darbinieku apmācības nozīme un tēmas.

14:45 Tehniskie un IT risinājumi   viltojumu noteikšanai un skaidras naudas vadībai

SIA „Universālās vadības   sistēmas” pārstāve Dace Ivane.

<  Naudas viltojumu noteicēji un citi tehniskie risinājumi.

<  IT sistēmas.

15:05 Finanšu pakalpojumi un   risinājumi latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un uzņēmumu   efektīvākai vadībai

AS „Citadele banka” valdes loceklis   Kaspars Cikmačs.

<  Vienkāršotās eiro priekšpiegādes.

<  Inkasācijas pakalpojumi.

<  POS termināļi un citi risinājumi bezskaidras naudas aprites   veicināšanai.

15:20 Drošības ieteikumi   uzņēmējiem 2014.gada sākumā

Valsts policijas Galvenās   kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes   galvenais inspektors Raits Kalnačs.

<  Skaidrā nauda.

<  Darbinieku apmācība.

<  Tirdzniecības vietu drošība.

15:40 Pasākuma   noslēgums pie kafijas tases

 

Dalība: bezmaksas.

Elektroniska pieteikšanās www.chamber.lv un šeit. Tālrunis uzziņām: 67225505.

coloring.cool