LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Intermittent clouds
12°C
 
A A A

Jauns priesteris Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcā

4. oktobrī, Sv. Franciska dienā, Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcā, Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis jaunajā amatā ieveda prāvestu Rodionu Doļu.

Rodions Doļa dzimis 1988. gadā Rēzeknē, taču bērnība pavadīta Austrumsibīrijā. Līdz šim jaunais priesteris trīs gadus kalpojis kā vikārs Krāslavas draudzē, studējis gan tepat Latvijā – Rēzeknes augstskolā un Garīgajā seminārā Rīgā, gan ārvalstīs, Romā – Pontifakālajā Gregora universitātē, kā arī, pēdējo pusgadu apguvis arheoloģiju un senās valodas Jeruzalemē. Šovasar jaunietis ieguva licenciāta grādu un uzsāka doktorantūras studijas, kuras vēl ir jāturpina. Kamēr jaunais priesteris dosies studēt, viņu aizvietos vikārs no Aglonas – Juris Skutels.

Jau iepriekš ziņojām, ka Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcas līdzšinējais priesteris Jānis Kolns maina draudzi, viņš tika pārcelts uz Līksnas draudzi. 

Svētās Mises laikā bīskaps Bulis pateicās Ludzas draudzei, vietējiem iedzīvotājiem par to, ka pārmaiņas tika uztvertas ar sapratni. Pēc baznīcas likuma, prāvests tikai kādu laiku kalpo vienā draudzē, parasti tie ir apmēram 7 gadi, tad tiek pārcelts uz citu draudzi. Tāpat bīskaps pauda pateicību jaunajam priesterim un novēlēja veiksmi jaunajā amatā. 

Pēc Svētās mises sekoja apsveikumi no draudzes, domes priekšsēdētāja Edgara Mekša, Tautas nama un draudzes ticīgajiem. 

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
coloring.cool