LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

Jauniešu tikšanās Ludzas katoļu baznīcā

DSCF4368Starp vēsajām, vējainajām pavasara dienām sestdiena, 11. aprīlis, bija kā maigs un silts vasaras sveiciens. Šī diena bija īpaša arī Ludzas dievnamos. Pareizticīgie sagaidīja Lieldienu svētkus. Liela rosība valdīja arī pie Ludzas katoļu baznīcas. Uz Jauniešu vakaru „Dieva žēlsirdības svētku vigīlija” te pulcējās ap 70 dalībnieku.

Ciemos pie ludzāniešiem kuplā pulkā ieradās Aglonas draudzes jaunieši kopā ar priesteri Bernardu Vagali un māsu Danielu, atbrauca nīcgalieši, krāslavieši, Šķilbēnu draudzes jaunā paaudze ar savu priesteri Staņislavu Prikuli. Lai vadītu adorāciju, atbrauca jaunietes no Rēzeknes, kuras tagad studē Rīgā. Tikšanās programma sākās ar Vissvētākā Sakramenta adorāciju četros pēcpusdienā un noslēdzās ar Svēto Misi pusnaktī, bet kopumā jauniešiem bija iespēja piedalīties daudzās citās aktivitātēs. Iespaidīgākais, šķiet, bija Gaismas ceļš pilskalnā, bet bija arī spēles, viktorīna pie ugunskura, filmas skatīšanās, vakariņas svaigā gaisā.

DSCF4380Kristīne Repša- Kondratjeva no Aglonas draudzes atzina, ka šī tikšanās savā būtībā ir tādas mini Jauniešu dienas: Savā draudzē svinam svētkus kopā, rīkojam dažādas aktivitātes, bet, protams, ir interesantāk satikties ar citu draudžu jauniešiem. Šai vakarā te valda tāds dzīvesprieks, tik pozitīva enerģija! Tas katram apliecina, ka būt ticīgam nav apgrūtinājums. Piekrītu pāvesta Franciska teiktajam, ka labam kristietim ir jābūt priecīgam.

Par vakara ideju, par to, kā to izdevās realizēt, jautājām māsām Brigitai un Emanuelai.

Viss sākās ar to, ka gavēņa laikā draudzē īpaši lūdzāmies par bērniem un jauniešiem. Šī doma nāk no pašiem draudzes locekļiem. Tad arī nāca ideja, ka šim lūgšanu laika noslēgumā jārīko bērniem un jauniešiem kopīgs pasākums. Aicinājām arī citu Latgales draudžu jauniešus, lai vienaudži kopā izdzīvotu savu kristīgo identitāti, lai sadraudzētos, lai izjustu, ka ir daudz viņu vecuma bērnu, kas domā līdzīgi.

Tas, ka šis pasākums bija vajadzīgs, apliecināja sagatavošanās periods. Organizēšanā ar lielu prieku un aizrautību iesaistījās aktīvie draudzes locekļi. Tika savākti ziedojumi pasākuma norisei. Visā vakarā gaitā valdīja īpaša pacilātība un saskaņa. Bijām padomājuši par to, lai katrs varētu izvēlēties to nodarbi, kas viņu vairāk saista. Tie, kuri vēlējās, varēja lūgties baznīcā, varēja vadīt laiku sarunās pie ugunskura, piedalīties viktorīnā vai vienkārši spēlēt bumbu, bet vienojošā stīga – ticība. Īpaša bija Sv. Mise pusnaktī, ko vadīja priesteris Rinalds Broks. Sprediķis rosināja uz daudzām pārdomām.

DSCF4387Atvadījāmies kā draugi un vienojāmies par nākamo tikšanos Aglonas draudzē jūlijā. Priesteris Jānis Kolns nodeva mūsu draudzes jauniešu dāvanu – Dievmātes sudraba statuju agloniešiem.

Paldies katram, kas ar savām domām un darbiem palīdzēja, lai viss izdotos: Ilgai Kaupužei, pansionāta pavārītēm, draudzes aktīvam.

Katrs mūsu sabiedrībā pats izvēlas savu garīgo ceļu. Tā ir cilvēka brīva griba. Vislielākā ietekme garīgās izaugsmes ceļā ir ģimenei, bet arī draudzes te var daudz darīt. Tas ir sarežģīti – mūsu patērētāju sabiedrībā runāt par garīgumu, bet ir jāparāda šis ceļš, jo tikai tad cilvēkam ir iespēja izdarīt savu izvēli.

Vanda Žulina

coloring.cool