LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Intermittent clouds
13°C
 
A A A

Jauniešu ieinteresētība – panākumu ķīla

Ludzas pilsētas ģimnāzijā mācās radoši, enerģiski un kreatīvi domājoši jaunieši. Paralēli tiešajiem pienākumiem, daudzi skolēni ar panākumiem piedalās dažādos konkursos, viktorīnās un spēlēs. Marta mēnesis īpaši veiksmīgs – tas nesis veiksmīgu startu vairākos valsts mēroga konkursos.

Latvijas Kultūras kanona konkurss “Kultūras kanons: mērs vai impulss izaugsmei”

12.a klases audzēkņi Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza un Dairis Brilis veiksmīgi piedalījās Kultūras kanona konkursā “Kultūras kanons: mērs vai impulss izaugsmei”, 12.martā konkursa 3.kārtā pārliecinot žūriju ar savu drosmīgo, radošo un intriģējošo idejas prezentāciju. Neskatoties uz pulcēšanās ierobežojumiem, jauniešiem arī attālināti izdevās sadarbība, savstarpējā sinerģija un lielisks rezultāts – 1.vieta konkursā 15 spēcīgu komandu konkurencē. Panākumu atslēga – ieinteresētība. Pēc informatīvi izglītojošā semināra janvārī, kuru organizēja Kultūras akadēmija finālistiem, jauniešiem nepacietībā mirdzēja acis – kad sāksim rakstīt scenāriju, filmēt, radīt… Komandas kopdarbs – video ar redzējumu par plakātu kā kultūras kanona vērtību, impulsu personības izaugsmei un attīstībai. 

 

Komandas vārdā stāsta Albīne: “Latvijas Kultūras kanona konkursā piedalījāmies otro reizi. Mūsuprāt, šis ir viens no interesantākajiem, bet tajā pašā laikā arī viens no grūtākajiem un laikietilpīgākajiem konkursiem. Šī gada tēma ir ļoti aktuāla jauniešiem, tāpēc piedalīties bija aizraujoši, lai izzinātu sevi, apdomātos, kas mums katram ir augšana, novērtētu, kādi ir mūsu impulsi izaugsmei. Mums izdevās brīnišķīgs komandas darbs, kopā pavadītais laiks bija iedvesmas piesātināts un ļoti kvalitatīvs. Paldies skolotājai Ievai Eriņai par atbalstu, palīdzību un motivāciju atkal piedalīties un gūt uzvaru! Paldies Elīnai Kromskai un Svetlanai Rimšai par palīdzību video izveidē! Paldies konkursa organizētājiem par iespēju piedalīties katru gadu aizvien interesantākā konkursā!”

Attēlā fragments no LPĢ komandas veidotā video, saite uz video ŠEIT

Latviešu valodas aģentūras konkurss “Izstāsti man savu sapni”

Klajā nācis Latviešu valodas aģentūras 14.skolēnu radošo darbu krājums “Izstāsti man savu sapni”. Tajā apkopoti 422 labākie skolēnu literārie darbi un zīmējumi. Grāmatā publicēti piecu Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēnu – Arta Bankovska (5.b), Kristera Zviedra (5.c), Danielas Zvonņikovas (6.c), Elīzas Vinkorovas (7.b) un Teodora Romanovska (9.c) darbi. Artis, Kristers, Elīza un Teodors par savu sapni pārliecināja, radot literārās jaunrades darbu, bet Daniela – vizuālu sapņa interpretāciju. Lai arī autoru sumināšana notika janvārī, tikai martā saņēmām pateicības un balvas. Priecājamies par to, ka 1234 skolēnu darbu vidū tika pamanīti un augstu novērtēti mūsējie! Atbalstu jaunajiem literātiem un māksliniecei sniedza skolotājas Dagmāra Boicova, Laila Budreviča, Skaidrīte Pule un Ineta Zvonņikova.

Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

10.a klases audzēkni Diānu Antonovu iedvesmo daba, tās aizsardzība šķiet ļoti aktuāla, tāpēc jauniete, bioloģijas skolotājas Inetas Jezupovas pamudināta, piedalās AS “Latvijas Valsts meži” stipendiju konkursā vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”. Diāna veiksmīgi aizvadījusi pirmās divas kārtas, un ir iekļuvusi 3.kārtā. 1.kārtā tika radīta skice plakātam par tēmu “Koksnes biorafinēšana”, 2.kārtā Diāna piedalījās izzinošā seminārā un attālināti atbildēja uz viktorīnas jautājumiem. 3.kārtai jauniete radīja vienu minūti garu vēstījumu video formātā, kurš skatāms Facebook vietnē “Izzini mežu, Latvija”. Tagad konkursa rezultāts atkarīgs arī no skatītāju balsojuma. 

Atbalstīsim Diānu, noskatoties un līdz 26.martam balsojot par viņas darbu un pārliecību ar “Patīk!”! Saite uz video: https://www.facebook.com/101453350459868/videos/527173488252799

 

“Grindeks” prāta turnīrs

1. martā Ludzas pilsētas ģimnāzijas vidusskolēnu komanda “Win Direction” (Albīne Hlopņicka (12.a), Atis Austris Kalvītis (11.b), Germans Lapšovs (11.b), Paula Molodavčenko (11.a) un Poļina Čeļadko (11.b)) skolotājas Anastasijas Jermaļonokas vadībā startēja “Grindeks” prāta turnīra atlases kārtā. Komandai izdevās nonākt līdz spēles finālam, kur tika uzrādīti labi rezultāti, bet diemžēl godalogota vieta šoreiz gāja secen.

Komandas dalībnieki atklāj, ka konkursā gūta jauna pieredze, plāno šāda veida konkursā piedalīties nākošgad. “Grindeks rīkotājā konkursā piedalījāmies pirmo reizi, un, īsāk sakot, tas bija ļoti neparedzams. Kad runa iet par prāta turnīriem, galvā skan salīdzinājumi ar mācību priekšmetiem un sarežģītiem vienādojumiem, taču šoreiz tika uzdoti jautājumi, kuri saistīti arī ar mūsu, vidusskolēnu, ikdienu, un par ko bieži vien pieaugušie neinteresējas, piemēram, mūsdienīga mūzika, videospēles un sociālie tīkli kā, piemēram, TikTok. Interesantie jautājumi sasparoja komandu, padarīja atmosfēru mazāk saspringtu. Kopumā esam gandarīti par lieliski pavadīto laiku un teicamiem rezultātiem.”

Patiess paldies jauniešiem par veikumu, vecākiem par sapratni, pacietību un atbalstu radošo ideju realizācijā un skolotājām – par uzticēšanos audzēkņu radošajam garam un ticību viņu panākumiem!

Informāciju apkopoja direktora p.i. Vija Zavadska

 

 

 

coloring.cool