LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Jaunieši no piecām valstīm tiekas handbola turnīrā Ludzā

No 5. līdz 7. janvārim norisinājās Ludzas novada Sporta skolas organizētais starptautiskais handbola turnīrs “Ludza – 2018”, kurā piedalījās kopumā 33 jauniešu komandas no 5 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas.

Lielākā dalībnieku grupa – 2002. gadā dzimušie puiši. 10 komandu konkurencē Ludzas sporta skolas jaunieši, kurus trenē Gunārs Dalibo, izcīnīja I vietu. Finālspēlē viņi pārspēja Minskas komandu. Vietu sadalījums šajā grupā: I vietā – Ludza, II v. – Minska (Baltkrievija), III v. – Tapa (Igaunija).

Ludzas sporta skolas 2002. gadā dzimušo meiteņu komanda, kuru trenē Kristīne Klementjeva, turnīrā ieguva sudraba medaļas. Ar 2 vārtu starpību viņa piekāpās vienaudzēm no Minskas. Kopumā šajā grupā bija pārstāvētas 7 komandas. Vietu sadalījums šajā grupā: I vietā – Minska 1 (Baltkrievija), II v. – Ludza (Latvija), III v. – Salaspils (Latvija).

Turnīrā startēja arī 2004. gadā dzimušu jauniešu komandas: 7 zēnu komandas un 9 meiteņu komandas. Ludzas sporta skolas puiši, kurus trenē Anita Puncule, ierindojās V vietā, bet meitenes, kuras trenē Kristīne Klementjeva, – IV vietā.

Vietu sadalījums 2004. g. dzimušo zēnu grupā: I vietā – Polva (Igaunija), II v. – Tallina (Igaunija), III v. – Ulbroka (Latvija).

Vietu sadalījums 2004. g. dzimušo meiteņu grupā: I vietā – Salaspils 1 (Latvija), II v. – Jēkabpils, III v. – Kehra (Igaunija).

Turnīra noslēgumā tika apbalvoti labākie spēlētāji no katras komandas, tajā skaitā ludzānieši:

2002.g.dzim. puišu komandā par labāko atzīts Lauris Matisāns, vārtsargs;

2002.g.dzim. meiteņu komandā – Madara Cibuļska, āra spēlētāja;

2004.g.dzim. puišu komandā – Adrians Vaškevičs, āra spēlētājs;

2004.g.dzim. meiteņu komandā – Valērija Skorohodova, āra spēlētāja.

Ludzas novada sporta skolas direktore Elēna Fjodorova ir ļoti gandarīta par turnīru. Tie bija īsti svētki handoblam un Ludzai kā handbola pilsētai. Uz visām spēlēm tribīnes bija līdzjutēju pilnas un uz finālspēlēm – arī pārpilnas. Starp atbalstītājiem bija gan skolēnu vecāki, gan pieaugušie, kas paši spēlē vai ir spēlējuši rokasbumbu.

E. Fjodorova izsaka lielu pateicību sporta skolas handbola nodaļas treneriem par ieguldīto darbu, izturību, profesionalitāti. Paldies arī Ludzas 2. vidusskolas kolektīvam, direktorei Zinaīdai Buligai, tehniskajiem darbiniekiem un ēdnīcas personālam. Daļa no viesu komandām nakšņoja skolas klašu telpās. Paldies – viesnīcām “Ludza” un “Lucia”, kuras komandu izmitināšanai piedāvāja cenu atlaidi, un SIA “Bērnu Oāze”, kuru centra telpās Istalsnā nakšņoja komandas no Igaunijas.

Sadarbība starp vairāku valstu sporta skolām, kurās jaunieši tiek trenēti rokasbumbā, izvērtusies gadu gaitā ārkārtīgi cieša. Pēc E. Fjodorovas vārdiem, šī sadarbība ir ļoti laba. Komandas tiekas vairākos starptautiskos turnīros Moletai, Sanktpēterburgā, Minskā un citās pilsētās.

Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Andra Vengras foto

Vairāk fotomirkļu no pasākuma – Fotogalerijā

coloring.cool