LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Clear
20°C
 
A A A

Jaunieši no Ludzas BJC piedalījās Erasmus + projektā Francijā

No 19. līdz 25. janvārim Marseļā, Francijā sadarbībā ar Sociālās inovācijas centru jaunieši no Ludzas novada BJC piedalījās Erasmus + KA201 projektā “YOUC! Promoting Youth Participation in Local Communities” (“Jauniešu līdzdalības veicināšana vietējās kopienās”), kurā dalībnieki pārstāvēja tādas valstis kā Francija, Spānija, Polija un Latvija. Projekta mērķis bija visiem kopā izmēģināt metodes darbā ar jaunatni, uzklausīt jauniešu kritiku un izteikt rekomendācijas darbā ar vietējām pašvaldībām.
Tika secināts, ka iesaisti pilsoniskajās aktivitātēs ietekmē jauniešu motivācija un iniciatīva.
Projekta laikā jaunieši daudz diskutēja par sociālo atbildību, sociālo uzņēmējdarbību un iekšējo motivāciju, trenējās motivēt citus sasniegt viņu mērķus un sapņus. Kā viena no pilsoniskās aktivitātes darbībām ir rūpēties par apkārtējo vidi, tāpēc projekta dalībnieki piedalījās jūras krasta sakārtošanā, tādā veidā mācoties būt atbildīgākam pret notiekošajām vides problēmām.
Projekta laikā jaunieši izvērtēja savas vajadzības vietējā sabiedrībā un secināja, vai tās sakrīt ar vietējās pašvaldības vajadzībām. Jaunieši diskutēja par problēmām savās pašvaldībās un reģionos, vēlāk tās prezentējot pārējo valstu dalībniekiem un strādājot pie idejām uzlabot esošās situācijas.
Bija iespēja arī darboties jauktu valstu darba grupās, daloties ar viedokļiem un diskutējot viens ar otru par to, kas uztrauc vietējā sabiedrībā, tādējādi redzot, cik daudz ir kopīga un atšķirīga.
Projekta noslēdzošajās aktivitātēs jauniešiem bija iespēja aizdomāties par globālām un nacionālām problēmām, kā migrācija, feminisma kustība, klimata pārmaiņas u.c. Jaunieši izvēlējās aktuālās problēmas, domāja idejas, kā tās atrisināt, un izstrādāja rīcības plānus, vēlāk tos prezentējot un paužot savu viedokli. Jaunieši mācījās uzklausīt citu valstu pārstāvju viedokļus un pieņemt tos pat tad, ja pašam problēma nešķiet saistoša, notika vērtīgas diskusijas, un jaunieši mācījās kritiski pieiet lietām.
Nedēļas garumā projekta treneri sniedza metodes, kā iesaistīties pilsoniskās aktivitātēs, tāpēc
īpaši nozīmīga bija atgriezeniskā saikne, ko jaunieši sniedza visas nedēļas garumā. Pēc izdarītajiem secinājumiem tiks izstrādātas vadlīnijas darbā ar jauniešiem to pilsoniskās aktivitātes veicināšanai.

Ligita Karvele

coloring.cool