LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Mostly cloudy
17°C
 
A A A

Jaunākajiem Ludzas futbolistiem – tikai 5 gadi

Ludzas novada Sporta skolā futbola nodarbības kļūst aizvien populārākas. Pašlaik trenera Edgara Briļa vadībā telpu futbola pamatus apgūst ap 80 jauno sportistu.

Interesanti, ka futbolu vēlas spēlēt pat bērnudārzu audzēkņi jau no 5 gadu vecuma. Jaunākajā grupā (5 – 8 gadi) trenējas 30 bērni. Mazajiem spēlētājiem nu jau iegādāti formas tērpi un viņi ir piedalījušies vairākās sacensībās.

Reģiona turnīrā ludzānieši ir 4. vietā, sasniedzot labāku līmeni nekā pērn. Izaugsme ir jūtama. Septiņgadīgie spēlētāji pašlaik gatavojas starptautiskam turnīram Krievijā.

Futbolā – arī meitenes

Ja puišiem šis sporta veids vienmēr ir paticis, tad stabila meiteņu futbola komanda Ludzā spēlē pirmoreiz. Tās ir meitenes vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

26. februārī komanda piedalīsies turnīrā Rēzeknē, kurā sacentīsies 8 meiteņu komandas.

Strādājam nākotnei

Kā atzīst treneris E. Brilis, galvenais uzdevums ir nostiprināt futbola tradīcijas Ludzā un no mazām dienām sagatavot perspektīvus spēlētājus  pieaugušo komandām. Divi ludzānieši – Egils Jegorovs un Sandis Bokta – jau tagad ir Telpu futbola kluba (TFK) “Rēzekne” sastāvā. Šī kluba komanda spēlē Latvijas Telpu futbola virslīgā.

Ludzas komanda SK „Latgols” savukārt pirmo gadu spēlē biedrības “Latvijas Telpu futbola asociācija” (LTFA) 1. līgā. Uzreiz sasniegt  izcilus rezultātus, protams, nav iespējams, bet nākotne šķiet cerīga. Pašlaik puišus trenē ludzāniešiem pazīstamais Vitolds Masalis, bet Rihards Rižovs pats gan spēlē, gan arī ir trenera palīgs. Komandas kapteinis – Vjačeslavs Puļčs. SK „Latgols” spēles videoierakstu var skatīties asociācijas mājaslapā – ltfa.lv.

Mums ir perspektīvas  jauniešu komandas, piemēram U -18 grupā.

Pluss ir tas, ka Ludzas jaunās sporta halles laukums atbilst  telpu futbola spēles prasībām. Rudenī  Ludzā pirmo reizi notika Latvijas kausa izcīņa spēle, kurā piedalījās Rēzeknes komanda.

Futbolam Ludzā ir nākotne. Mūsu bērniem un jauniešiem tā ir vēl viena iespēja.  Paldies visiem futbola entuziastiem, kas uztur mūsu pilsētā šī pasaulē populārā sporta veida garu. Lai veicas!

Vanda Žulina,

korespondente

coloring.cool