LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Clear
12°C
 
A A A

Jaunais mācību gads – Tehnoloģiju gads

Visā valstī 2019./2020. mācību gads ir pasludināts par Tehnoloģiju gadu. Ludzas pilsētas ģimnāzijā jau iepriekšējos gados jauno tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā tika pievērsta īpaša uzmanība, bet šajā gadā ir vairāki jauni piedāvājumi.

 6.–8. klašu skolēniem būs iespēja piedalīties inovatīvajā interešu izglītības programmā ”Pirmie soļi virtuālajā realitātē”: darbosimies eTwinning projektā, ko Ludzas pilsētas ģimnāzija īstenos kopā ar J. Endzelīna Kauguru pamatskolu. Skolēni apgūs 3D modelēšanas prasmes, veidos kultūrvēsturisko objektu modeļus un ievietos tos virtuālajā telpā.

Apgūt robotikas prasmes tagad piedāvājām visu vecumposmu skolēniem:

1. klasei – nodarbības ar robotu konstruktoru WeDo2.0;

2.-4. klasei – darbs ar konstruktoriem-robotiem Lego education 9686;

5.-6. klasei – izmantosim robotus Makeblock .

Sākot ar 5.–7. klasi un vidusskolā skolēniem ir iespēja strādāt ar robotiem Lego Mindstorms EV3. Ir iegādāti 10 jauni komplekti, bet izmantojami arī 7 agrāk nopirktie.

Attēlā – Lego Mindstorms EV3 | Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ceram, ka interese par robotiku palielināsies un piedalīšanās dažādu līmeņu robotikas sacensībās kļūs par tradīciju.

Protams, tradicionāli tiek plānoti braucieni uz zinātnes centriem, piem. AHHA centru Tartu, laboratorijām, nodarbības radošajās darbnīcās, sadarbība ar augstskolām, lai tehnoloģiju izmantošana palīdzētu mācīšanas un mācīšanās procesā gan stundās, gan ārpusstundu darbā.

 

Rakstu sagatavoja Vanda Žulina

 

 

 

coloring.cool