LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
27°C
 
A A A

Jau šovasar pie Pildas pamatskolas būs jauns bērnu rotaļu laukums

Neskatoties uz valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, Ludzas novada pašvaldība turpina strādāt un īstenot projektus. 2020.gada 10.martā Lauku atbalsta dienests atbalstīja Ludzas novada pašvaldības izstrādāto projektu “Bērnu rotaļu laukuma ierīkošana pie Ludzas novada Pildas pamatskolas” un jau 2020.gada 18.martā tika noslēgts līgums ar SIA “GoPlay” par bērnu rotaļu laukuma izbūvi pie Pildas pamatskolas ēkas. Tas nozīmē to, ka jau šovasar tiks uzbūvēts bērnu rotaļu laukums.

Ludzas Pildas pamatskola ir vienīgā lauku skola Ludzas novadā, skolā šogad mācās 69 bērni vecumā no 6 -16 gadiem, netālu no skolas atrodas Pildas pirmsskolas izglītības iestāde, kuru plānots pārvietot uz skolas ēku. Pirmskolas izglītības iestādi apmeklē 30 bērni, ir arī paredzēts nodrošināt diennakts grupas darbu, tāpēc vēl jo vairāk bērniem jārada ne tikai mājīga vide, bet arī apstākļi, lai brīvo laiku varētu pavadīt lietderīgi un svaigā gaisā. Šajā vecumā bērni ir ļoti aktīvi, kustīgi un enerģiski, tāpēc ir nepieciešams šo enerģiju pareizi novirzīt, lai bērni izkustās un interaktīvi atpūšas, jo kustība ir viens no mūsu dzīvesprieka un veselības avotiem.

Bērnu laukums katram dod iespēju radīt savu, īpašo rotaļu pasauli, citam no sirds izskrieties, kādam vienkārši atpūsties, kādam vērot citus no malas, citam atkal vieta, kur iegūt jaunus draugus.

Projekta sagatavošanas posmā, notika idejas apspriešana arī ar Pildas pamatskolas skolēniem, sadarbībā ar zīmēšanas skolotāju bērni iesaistījās procesā un katrs uzzīmēja savu sapņu bērnu laukumu, pašvaldība ņēma vērā bērnu vēlmes un pielāgoja bērnu laukuma konstrukcijas dažādām interesēm un dažādiem vecumposmiem. Arī pedagogu vēlme par mīkstā seguma izbūvi zem konstrukcijām un iekārtu drošību, tika ņemta vērā.

Projekta ietvaros ir paredzēts uzstādīt šūpoles (arī tīklveida sēdekli, kas paredzēts dažādiem vecumposmiem), bērnu rotaļu kompleksus (ar kāpelēšanas sastāvdaļām un slīdkalniņu), kas paredzēts bērniem vecumā no 1-8 gadiem un no 3 – 14 gadiem, mājiņu ar smilšu kasti, rotaļu autobusu, līdzsvara šūpoles un karuseli.

Projekta kopējās izmaksas ir 48294,83 EUR, Eiropas finansējums sastāda – 43 465,35 EUR, pašvaldības finansējums – 4829.48EUR.

Projekta vadītāja

Ilona Mekša

 

 

coloring.cool