LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
16°C
 
A A A

Jau šo sestdien! Zemes stunda 2020 – globāli lielākā vides akcija

2020. gada 28. martā laikā no 20:30-21:30 ikviens Ludzas novada iedzīvotājs, uzņēmums, vai organizācija – ir aicināts piedalīties starptautiskā akcijā “Zemes stunda 2020”. Aicinām izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Zemes stunda ir starptautisks pasākums, kura dalībnieki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu. Simboliskās akcijas mērķis ir aktualizēt klimata pārmaiņas un popularizēt elektroenerģijas taupīšanu ikdienā.

Kāpēc izslēgt gaismu?

Nē, mūsu mērķis nav ietaupīt elektrību. Tas šādā pasākumā nav iespējams. Gaismas izslēgšana ir tik pat simboliska kā svecīšu aizdedzināšana Lāčplēša dienā. Skaidrs, ka svecītes iedegšanai nav praktiskas jēgas – tāpēc nepalielināsies aizsardzības budžets vai profesionālās armijas skaitliskais sastāvs. Tomēr tas liek mums domāt par to, kāpēc mums vispār ir sava valsts un ko darīt, lai tā turpinātos. Līdzīgi arī Zemes stundā. Nav nozīmes izslēgto elektroierīču skaitam, svarīga ir cilvēku apzināta nepieciešamība dzīvot videi draudzīgi.

Lai pievienotos, aicinām:

  •  Izslēdz gaismu;
  • Ievieto sociālajos tīklos kāda sev svarīga dabas objekta fotoattēlu, pievienojot mirkļbirku #zemesstunda2020 un #balssplanetai;
  • Pievienojies kādam Tavā pašvaldībā rīkotam Zemes stundas pasākumam vai noorganizē to pats.
  • Izmaini savu dzīvesveidu!
  • Apņemies un uzsāc videi draudzīgus paradumus.
  • Domā un rīkoties videi draudzīgi ikdienā!

Ludzas pilsētā akcijas Zemes stunda 2020 ietvaros – 28. martā laikā no 20.30-21.30: tiks izslēgts fasādes apgaismojums Ludzas peldbaseina ēkai. 

Zemes stunda 2020 ir nozīmīgs brīdis šogad, kad cilvēki tiek aicināti paust savu viedokli padarīt dabu īpaši svarīgu. Gatavošanās laikā līdz Zemes stundas vakaram, 2020. gada 28. martam plkst. 20.30, mēs lūdzam visas pasaules cilvēkus solidarizēties, lai parādītu pasaulei, ka tai rūp viņu pašu un mūsu planētas nākotne.

coloring.cool