LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas studentu darbu izstāde „Atmiņas par Pēterburgu” Ludzas mākslas skolā

izstadeNo 2013.gada 12.septembra līdz 17.septembrim Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonds ar Pētera Avena Labdarības Fonda „Paaudze” finansiālu atbalstu un gādību organizēja radošu braucienu uz Sanktpēterburgu 23 talantīgiem un mācībās labākās sekmes guvušajiem JRRMV audzēkņiem un 5 pieredzējušiem, aizraut spējīgiem pedagogiem.
Radošā brauciena mērķis bija veicināt JRRMV studentu un pedagogu radošo, profesionālo un līdz ar to arī personības izaugsmi, papildinot mākslas vēstures zināšanas, tādējādi sekmējot arī mākslas un kultūras apmaiņu starp vienlaikus tuvajām un tālajām kaimiņvalstīm – Latviju un Krieviju.
JRRMV audzēkņu pasniedzējas Elitas Svikles vadībā veidotā izstāde „Atmiņas par Pēterburgu” tapusi, iedvesmojoties no skolotājiem un studentiem dāvinātas siltās septembra nedēļas šajā pilsētā, tādējādi turpinot dāvināt un sniegt izbaudīto tālāk skatītājam.
Izstādītajos 23 JRRMV studentu darbos tēlota šīs unikālās pilsētas vide un reālijas, ļaujot skatītājam pašam tās piepildīt ar saviem stāstiem par šajā pilsētā piedzīvoto vai sapņiem par to, kāda varētu būt sajūta, ziemeļu vējam pūšot matos, kamēr gaidāt savu rindu ieejai Ermitāžā vai to mirkli, kad tilti pār Ņevu pacelsies, lai pilsētā iebrauktu kāds kuģis no tālām jūrām.

Latvijas vidējā profesionālā mākslas izglītības iestāde Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola, balstoties akadēmiskajās mākslas tradīcijās, aizvien dzīvi sekojusi līdzi katra laikmeta tendencēm. JRRMV audzēkņi tiek motivēti veidot mūsdienīgu skatījumu uz mākslas pasauli, un, pasniedzēju mudināti, savos mākslas darbos iedzīvina un radoši apspēlē šī laika aktualitātes.

Izstāde „Atmiņas par Pēterburgu” J.Soikāna Ludzas mākslas skolā, Stacijas ielā 62, Ludzā būs skatāma līdz 25.novembrim.

Papildus informācija:
Inese Piņķe
JRRMV projektu vadītāja
Tālr.:67614755
E-pasts: [email protected]
www.jrrmv.lv

coloring.cool