LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
28°C
 
A A A

Izvilkts Ludzas sacensību vēsturē lielākais zandarts

liela_ludzas_zivs_2016_v_zulinaTradicionālās rudens makšķerēšanas sacensības spiningošanā, ko organizē sporta klubs “Latgols” sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību, šogad notika 15. oktobrī. Norises vieta – Lielais Ludzas ezers. Laiks – 5 stundas. Komandā – 2 makšķernieki.

Uz Ludzas lielāko zivi pretendēja 17 komandas – 34 dalībnieki no Ludzas novada, Daugavpils, Aglonas, Gulbenes. Lielākā daļa no viņiem sacensībās Ludzas ezerā piedalījušies vairākkārt. Diena izdevusies mierīga, bez vēja. Varēja cerēt uz labu lomu, un daži to arī sagaidīja.

Kopā noķertas 9 zivis, to kopējais svars – 18 kilogrami (pērn sacensībās 25. oktobrī – 14 zivis, to kopējais svars – 21,720 kg). Ar lielāku vai mazāku lomu krastā atgriezās 7 komandas.

Balvu par lielāko līdaku (2,980 kg) saņēma ludzānietis Ivars Cavro. Sacensībās izdevās noķert tikai divus asarīšus (to kopējais svars – 180 grami), par to balva pienācās Mārim Āriņam no Aglonas. Mazmazītiņu ķīsīti – tikai 8 grami – uz svēršanu atnesa Jānis Solovjovs. Zīmīgi, ka viņa komandas nosaukums bija “Koškin korm” (“Kaķu barība”). Par mazāko zivi arī pienākas sacensību pārsteiguma balva.

Bet, protams, vislielāko interesi izraisīja lielākā izvilktā zandarta svēršana. Kad Artjoms Purins (komanda “Ludzas maiznīca”) to lika uz svariem, visiem bija skaidrs – tas ir šo sacensību Zivju karalis. Jautājums tikai: vai tiks pārspēts pērnā rudens sacensību rekords. Pagājušajā gadā Edgars Ļagušniks izvilka 8 kg 160 gramus smagu zandartu, bet šā gada lielā zivs izrādījās par 40 gramiem smagāka – 8 kg 200 grami. Līdz ar to Artjoms Purins un komanda “Ludzas maiznīca” kļuva par sacensību uzvarētāju. Lielā balva – laivas elektromotors motors.

II vietā komanda “Jurzdovka” – Ivars Cavro un Edgars Kozlovskis. Viņu kontā ir divas Ivara izvilktās līdakas (4,720 kg).

III vietā Daugavpils komanda „Dream Team” – Pjotrs Gridņovs un Arturs Daukšts – ar 2,160 kg līdaku.

Tradicionāli balvu saņēma jaunākais dalībnieks Nils Dobrovoļskis, kuram šīs ir jau septītās sacensības un makšķerēšanas pieredze uzkrāta no 5 gadu vecuma.

Pārsteiguma balva vienīgajai dāmai vīru kompānijā – Gaļinai Jupatovai.

Uz sacensību noslēgumu pulcējās prāvs pulciņš līdzjutēju. Sacensību lielākā zivs piedzīvoja  intensīvu fotosesiju. Visi labprāt paēda tikko vārīto zivju zupu (to gatavoja pieredzējusī zupas meistare Natālija Narnicka) un devās mājās ar cerību nākamgad izvilkt savu lielāko lomu.

Uzvarētājs Artjoms Purins nolaida sacensību karogu. Uz redzēšanos zemledus makšķerēšanas sacensībās!

Paldies sacensību atbalstītājiem – IK “Laki”, SIA “Kit” SIA “AN Holding”, SIA “Vasals”, Ludzas novada pašvaldībai.

Korespondente Vanda Žulina

coloring.cool