LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Clear
21°C
 
A A A

Izstāde “Četri gadalaiki”

Ludzas novada pašvaldības ēkā 1. aprīlī tika atklāta mākslinieču kopas “V.I.V.A.” – Vijas Stulpānes, Ilzes Griezānes, Vēsmas Ušpeles un Agras Ritiņas – gleznu izstāde “Četri gadalaiki”. Izstāde būs skatāma no 1.aprīļa līdz 1. maijam.

Aiz neparastā nosaukuma  “V.I.V.A.” paslēpušās mākslinieces Vēsma Ušpele, Ilze Griezāne, Vija Stulpāne un Agra Ritiņa. Četrinieka kopējās radošās gaitas, dodoties plenēros, aizsākušās ap 2006. gadu. Visas gleznotājas ir no Latgales un visas vieno viena skola – gan Rēzeknes Dizaina un mākslas vidusskola, gan Latvijas Mākslas akadēmija Latgales filiāle.

Četri gadalaiki, četras mākslinieces un katrā no četriem Ludzas novada pašvaldības ēkas  stāviem iespējams aplūkot savam gadalaikam atbilstošas gleznas, tiek aicināts katrs interesents un mākslas mīļotājs.

Jautāts, ar ko māksliniecēm asociējas šī izstādes atklāšanas diena?

“Ar vieglumu un siltumu!”. Atliek vien piekrist, jo tāda atmosfēra tur tik tiešām valdīja. Un tam visam klāt, jauks akustisks pārsteigums no Arņa Slobožaņina, ko sarūpēja Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas direktore Sandra Vorkale!  

 Ilze Griezāne: Gleznošana tā ir meditācija, kurā tu glezno savu sajūtu. Daba vienmēr ir kā iedvesmas avots, kas dod impulsu jaunas gleznas tapšanai. Mēs esam bagāti ar 4 gadalaikiem un katrs no tiem gleznā sevi piesaka savādāk. Te būs ziemas miers un pavasara spirgtums, vasaras zaļā vienmuļība un rudens krāsainība. Ziemas kūtrums un pavasara steiga, vasaras tveice  un rudens drēgnums….

Šī gada 19. marts māksliniecēm bijis zīmīgs ar to, ka “V.I.V.A.” saņēma Rīgas domes balvu par augstvērtīgiem darbiem izstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā 2019”. Māksliniecēm dota iespēja rīkot savu darbu izstādi Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Kopš 2012. gada “V.I.V.A.” darbi ik gadu skatāmi vairākās izstādēs gan Latgalē, gan Rīgā, gan arī ārpus Latvijas (Lietuvā, Baltkrievijā) un tagad arī Ludzā.

Rakstu sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool