LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

Izraēlas vēstniece novērtēja mūsu amatnieku darinājumus

DSC_0796Vakar, 21. janvārī, Ludzā darba vizītē viesojās Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē. Vēstniece,  Izraēlas vēstniecības Latvijā Kultūras, izglītības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Marika Piņķe un novada vadība tikšanās laikā pārrunāja nākotnes sadarbības iespējas un jomas. 

DSC_0820L. Bar-Sadē  ar interesi apskatīja restaurēto Ludzas Lielās sinagogas ēku, apmeklēja Amatnieku centru un izgaršoja “Latgales kukņas” gatavotos tradicionālos ēdienus. Sarunā ar Ludzas novada domes priekšsēdētāju Alīnu Gendeli Izraēlas vēstniece izteica pateicību par pašvaldības ieguldīto darbu ebreju kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Lironni Bar-Sadē sajūsmināja mūsu amatnieku darinājumi un centieni saglabāt senos arodus. Viņa ir apņēmības pilna atbraukt uz Ludzu šā gada augustā – lai piedalītos sinagogas atklāšanas pasākumā un tuvāk iepazītu mūsu gleiznaino novadu.DSC_0855

Vēstniece piedalījās arī izstādes “Viss sākās Ļucinas štetelē” atklāšanā Ludzas Novadpētniecības muzejā. Izstāde veltīta vienam no ievērojamākajiem 20. gadsimta sākuma Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam un viņa dēlam – pasaulslavenajam kinorežisoram Hercam Frankam, un tā ir skatāma līdz 9. februārim.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

coloring.cool