LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Sunny
19°C
 
A A A

Izaicinājumā “Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē” no Latgales visaktīvākie – Ludzas apriņķa kolektīvi

Jau vēstīts, ka 23. aprīlī Valsts asinsdonoru centrs uzsāka asins ziedošanas izaicinājumu “Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē”. Tajā tiks noskaidroti, Latvijas drosmīgākie un saliedētākie Latvijas kolektīvus, kuri saņems izaicinājuma galveno balvu – braucienu uz kādu no starptautiskā autobusu pārvadātāja “Lux Express” galamērķiem, kā arī saldumu zīmola “Laima” un “Laimas” šokolādes muzejs sarūpētajiem pārsteigumiem.

Asins ziedošanas izaicinājumā Latgales reģionā visaktīvāk iesaistījušies mākslinieciskie kolektīvi no Ludzas apriņķa. To pārstāv Ludzas novada Ņukšu Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Klip-klap” un Jauniešu deju kolektīvs “Malnava”, kas patlaban izrādījuši vislielāko interesi. Savukārt pārstāvēto kolektīvu skaita ziņā Latgales reģions ieņem otro vietu, apsteidzot Kurzemi un Zemgali. Izaicinājumā piedalās arī Jēkabpils Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sadancis”, Daugavpils vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime”, bet koristu kategoriju pārstāv Līvānu novada kultūras centra jauktais koris “RUBUS”.

Asins ziedošanas izaicinājumā var piedalīties līdz 22. jūnijam, bet rezultāti tiks apkopoti un paziņoti jūlijā – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļas laikā. Kolektīvi dalību izaicinājumam var pieteikt visu tās norises laiku, rakstot uz e-pastu [email protected], norādot kolektīva nosaukumu, kopējo cilvēku skaitu kolektīvā, kā arī aptuveno ziedotāju skaitu. Ar izaicinājuma noteikumiem var iepazīties VADC mājaslapā.

Akcijas mērķis ir popularizēt asinsdonoru kustību Latvijā, veicināt draudzīgu konkurenci un sadraudzību Latvijas māksliniecisko kolektīvu vidū un vienkārši paveikt labu darbu, ziedojot asinis. Līdz šim kolektīvi, metot izaicinājumu sadraudzības kolektīviem, palīdzējuši iedrošināt ziedot asinis arī citus – gan māksliniecisko kolektīvu dalībniekus, gan atbalstītājus. Tāpat izaicinājums bijis lielisks iedrošinājums uzdrošināties ziedot asinis pirmo reizi.

coloring.cool