LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
30°C
 
A A A

Īss ieskats projekta “3L” izglītojošo vasaras nodarbību cikla bērniem norisē | FOTO

Jau šonedēļ, JSLMS sadarbībā ar biedrību “Teātris azotē” atsāka savu darbu pēc vasaras brīvdienām ar izglītojošo vasaras nodarbību ciklu bērniem “Laiks laikam Ludzā” un “Laiks luciem Ludzā” jeb “3L”.  Tiek turpināts darbs pie jau jūnijā iesāktās tematikas –  laiks un luci jeb Ludzas igauņi.

Aktivitātes sākušās jau pirmdien, kad Ludzas mākslas skolas zālē notika tikšanās ar Ludzas igauņu pētnieku, Jura Soikāna mazdēlu- Uldi Balodi radošajā darbnīcā “Time Memory”, tikšanās aizritējusi sarunās par Ludzas igauņu jeb lucu valodu, kultūru, tradīcijām, radurakstiem.

Savukārt otrdien, turpat, mākslas skolas zālē, atklāta mākslinieka, Antona Kūkoja skolotāja, Latgales akvareļu lielmeistara –  Jāņa Undas akvareļdarbu izstāde, kas uz Ludzu atceļojusi no Latgales kultūrvēstures muzeja. Izstādes svinīgajā atklāšanas brīdī ar mākslinieka daiļradi iepazīstināja māksliniece Inese Dundure, kas ar savu stāstījumu aizrāva ikvienu klātesošo. Atmiņās par Jāni Undu, savu onkuli, dalījās Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskolas mākslas skolas pedagoģe Anita Andrejeva.  Kopīgiem spēkiem  apmeklētājiem tika dota iespēja izdomāt un izvēlēties atbilstošu izstādes nosaukumu,  tika lemts par labu izstādi saukt par “Aqua Unda”. Izstāde “Aqua Unda” JSLMS būs skatāma līdz 20. septembrim.

Visas nedēļas garumā, projekta ietvaros, norisinās dažādas radošās darbnīcas “Time art” JSLMS pedagogu vadībā un “Time Motion” kustību un deju pedagoģes Katrīnas Albužes vadībā. Piemēram, otrdien projekta dalībnieki darbojās radošajā darbnīcā, kur “ietrenēja” roku akvareļtehnikā.  Šodien tās bija grafiskās darbnīcas ar oforta spiedi, savukārt jau rīt jaunieši veidos interesantus plakātus “Plakātu darbnīcā”.

Piektdien, 23. augustā. plkst. 11.00 Ludzas novada pašvaldības ēkā notiks projekta “3L” pirmo rezultātu apkopojums jeb izstādes “Laiks laikam Ludzā “ un “Laiks luciem Ludzā” atklāšana kā arī smilšu animācijas filmas “Pikk pikk jutus jeb garš garš stāsts” pirmizrāde. Ar muzikālu sveicienu priecēs folkloras kopa “Ilža”. 


Projektu atbalsta Kultūrkapitāla fonds, Eiropas sociālais fonds un Ludzas novada pašvaldība.


Aicinām arī Jūs ielūkoties kā gāja izstādes “Aqua Unda” atklāšanā FOTO galerijā

 

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

coloring.cool