LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Ir izskanējis ,, 24. Poļu kultūras festivāla” koncerts

Saulainā septembra sestdienā, 12.septembrī, Ludzas Tautas namā izskanēja Poļu kultūras festivāla koncerts. Valstī noteikto ierobežojumu dēļ šogad koncertā nepiedalījās viesi no Polijas. Savukārt, tie kolektīvi, kas bija ieradušies, dziedāja un dejoja ar lielu azartu un dzīvesprieku.

Koncerta atklāšanā visus festivāla dalībniekus sirsnīgi  uzrunāja un sveica Polijas Republikas vēstniece Latvijā Monika Mihališina, Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece Jevģēnija Kušča un biedrības ,,Latvijas Poļu savienība” valdes priekšsēdētājs Rišards Stankevičs. Īpašais viesis – priesteris no Polijas Roberts Macejevskis, kas Latvijā strādā jau gadu. 

Par koncerta labo saturu un svētku noskaņu jāpateicas biedrības „ Latvijas Poļu savienība” pašdarbības kolektīviem: sieviešu korim ,,Jutrzenka”’ no Rēzeknes (vadītāja Irēna Ivanova), ansamblim ,,Zgoda” no Jēkabpils (vadītāja Iveta Bērziņa), Poļu kultūras kluba korim ,,Polonez”’ no  Rīgas (vadītāja Tatjana Belugina), korim  ,,Promien” no  Daugavpils (diriģente Alina Lapinska), ansamblim  no  Liepājas (vadītāja Kristine Locika) . Ar skanīgu uzstāšanos koncertu  kuplināja mūsu ciemiņi- folkloras kopa ,,Rūta” no Rēzeknes (vadītāja Irēna Rampāne).

Šogad festivāla koncertu kuplināja arī pašmāju kolektīvs – Ludzas Tautas nama  un Ludzas Poļu biedrības vokālais ansamblis ,,Czerwone korale” (Sarkanās krelles). Ansambļa izpildījumā  ļoti izjusti skanēja Sv.Jāņa.Pāvila II   iecienītākā dziesma ,,Strūga”. Visskaļākos aplausus koncerta laikā izpelnījās Daugavpils  poļu kultūras centra  Tautas deju kolektīvs ,,Kukuleczka”, kuru vada Žanna Stankeviča.   

Par atbalstu pasākuma organizēšanā un norisē pateicamies Ludzas novada pašvaldībai,  Ludzas Tautas nama kolektīvam un vadītājai Valentīnai Razumovskai,  SIA ,,LEAN” kolektīvam  (vadītāja Jeļenai Petrovai), viesnīcas ,,Ludza” kolektīvam (īpašniece Marija Gorbunova).

Šis pasākums tika organizēts ar Fonda ,,Palīdzība poļiem austrumos”, Polijas Republikas Ministru prezidenta kancelejas un Ludzas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Latvijas Poļu savienības Ludzas nodaļas vadītāja Jolanta Strogonova

Foto: Nika Fomina, Igors Kislickis, Jūlija Cabuļeva

coloring.cool