LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
28°C
 
A A A

Ieviesti satiksmes ierobežojumi smagajai tehnikai uz Ludzas novada pašvaldības autoceļiem

Pavasara šķīdoņa laikā, kad paaugstinātā vides mitruma ietekmē ievērojami samazinās ceļu nestspēja, lai nepieļautu to priekšlaicīgu sabrukumu, uz daudziem pašvaldības autoceļiem tiks noteikti satiksmes ierobežojumi – tas nozīmē, ka daži ceļi tiks slēgti smagajai tehnikai. Ja šie satiksmes ierobežojumi netiks ievēroti, tad attiecīgie ceļi tiks izbraukti tā, ka pēc kāda laika pa tiem varēs pārvietoties tikai paaugstinātas caurgājamības tehnika, kā arī to sakārtošana prasīs ievērojamas papildus naudas summas. Lai šajā gadalaiku mijas periodā autoceļi nesagrūtu, risinājums ir viens: smagsvara transportlīdzekļiem šķīdoņa laikā pārvietošanās jāierobežo, stingri raugoties, lai braucēji šos ierobežojumus ievērotu.

Ierobežojumi uz Ludzas novada pašvaldības autoceļiem attieksies uz tiem transportlīdzekļiem, kuru kopējā faktiskā masa pārsniedz 3 tonnas (ja konkrētam ceļam nav noteikts cits masas slieksnis). Aizlieguma ceļa zīmes plānots uzstādīt jau 8. martā, un ierobežojumi varētu būt atcelti aprīļa beigās. Dažos autoceļos, kuru tehniskais stāvoklis ir kritisks, šādi satiksmes ierobežojumi var tikt atcelti arī vēlāk.

Satiksmes noteikumu ievērošanu kontrolēs Ludzas novada pagastu pārvaldes sadarbībā ar Valsts policiju. Neskaidrību gadījumā lūdzam iedzīvotājus sazināties ar konkrētā pagasta pārvaldi.

Ludzas novada pašvaldība aicina zemniekus, mežu izstrādātājus un citus kravu pārvadātājus plānot kravu izvešanu, ņemot vērā minētos ierobežojumus. Šajā laikā atļaujas par smagā transporta pārvietošanos ceļu posmos, kur ir noteikti satiksmes ierobežojumi, netiks izsniegtas.

Ludzas novada pašvaldība arī norāda, ka ceļu sakārtošana šajā laikā tehniski nav iespējama, un tā tiks veikta, kad ceļi būs apžuvuši. 

ŠEIT var iepazīties ar ceļu un ielu sarakstu, kur tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Ceļu kartes var atrast Ludzas novada pašvaldības mājas lapā, izmantojot šo saiti: http://www.ludza.lv/pasvaldibas-kalendars/planosanas_dokumenti/planosanas-dokumenti/

coloring.cool