LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
21°C
 
A A A

Iespēja iegūt būvniecības nozares profesijas Ludzā

Jau piecus gadus, no 2015.gada janvāra, Ludzā darbojas Daugavpils Būvniecības tehnikuma (DBT) filiāle, kas dod iespēju iegūt profesionālo izglītību būvniecības jomā, nebraucot prom no dzimtās pilsētas. Piecu gadu laikā izglītības filiāli ir absolvējuši 166 audzēkņi, kas ir ieguvuši apdares darbu tehniķa, apdares darbu strādnieka, krāšņu podnieka, sausās būves montētāja un inženierkomunikāciju montētāja profesiju.

Būvniecības nozares profesijas ir vienas no pieprasītākajām valstī, bet diemžēl ir vērojams speciālistu trūkums, tāpēc izvēloties profesiju, ko apgūt pēc pamatizglītības vai vidējās izglītības, droši var dot priekšroku būvniecības jomai.

Apgūstot profesiju, ļoti svarīgas ir praktiskās iemaņas, kuras DBT piedāvā apgūt darba vidē balstītās mācībās (DVB). Tehnikums ir noslēdzis sadarbības līgumu ar daudziem uzņēmumiem, kas piedāvā prakses iespējas.

Šī gada marta mēnesī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā norisinājās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apbalvošanas ceremonija “Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kurā tika izteiktas atzinības profesionālās izglītības iestādēm un labākajiem mācību prakses uzņēmumiem.

Viens no uzņemumiem, kas piedāvā prakses vietas DBT audzēkņiem, ir SIA “Ludzas Apsaimniekotājs”, kas tika atzīts par vienu no labākajiem mācību prakses uzņēmumiem Latgales regionā 2019. gadā un ir izpelnījies Darba devēju konfederācijas atzinību. Ir prieks par tādiem darba devējiem, kas sagatavo sev darbiniekus, vēl mācoties un apgūstot profesiju – tā ir iespēja uzņēmējiem skolot jaunos darbiniekus un nodrošināt uzņēmumu ar speciālistiem.

Daugavpils Būvniecības tehnikums Ludzā nākamajā mācību gadā piedāvā apgūt divas specialitātes, pēc pamatizglītības: namu apsaimniekošanas meistars, pēc vidējās izglītības: inženierkomunikāciju tehniķis.

          Jau šobrīd elektroniski var pieteikties mācībām jaunajam mācību  gadam (2020./2021.) Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietā “Ludza”.

          Vairāk informācijas par profesijām un uzņemšanu meklē https://www.dbt.lv/lv/Uznemsana/  vai, zvanot uz tālruni 28745033 .

          Atrodiet sev interesējošo profesiju! Izvēlieties stabilu un aktuālu profesiju – profesiju visam mūžam! Dokumentus klātienē pieņem no 15.jūnija līdz 14.augustam P.Miglinīka ielā 34a, Ludzā.

 

Sagatavoja: IPĪV “Ludza” vadītāja A.Bartulāne

coloring.cool