LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

Ieskats Pāvela Ostapceva gleznu izstādes „Latgales krāsas” atklāšanas pasākumā

Kā saka mākslinieks: “Gleznošana ir lielisks veids kā izprast sevi. Visinteresantāk liekas gleznot ainavas, tad tu esi viens ar dabu, savu darbu, domām, izstādē savus darbus redzi pavisam citā skatījumā. Latgalē skaistu ainavu netrūkst, ir ļoti daudz skaistu vietu, apkārt Rēzeknei, Ludzai”.  Pāvels Ostapcevs  Ludzā ar savu personālizstādi viesojas jau otrreiz, pirmā mākslinieka izstāde Ludzā esot notikusi jau tālajā 2008. gadā. Jautāts, kas Ludzā patīk un piesaista visvairāk, uz ko mākslinieks atbildēja: “Ludzā ir skaistas ielas! Viena pēc otras kā jauna glezna, šeit ir daudz skaistu senlaicīgu māju, tām ir savs šarms. Man ļoti patīk Tirgus iela”.

Mākslinieks Pāvels Ostapcevs, grafiķis un gleznotājs, dzimis 1958.gada 20.aprīlī Latvijas pilsētā Rēzeknē, kur pagāja viņa bērnības un skolas gadi.
1975.gadā iestājās tradīcijām bagātajā K.Savicka Penzas Mākslas skolā (Krievija), kuru 1979. gadā veiksmīgi pabeidza un atgriezās uz dzimto pilsētu Rēzekni. 1984.gadā uzņemts Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā. Kopš tā laika regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs ( Krievija, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Anglija, Gruzija). Dzimtās puses dabas skaistums iedvesmo mākslinieku un kļuva par galveno tēmu Pāvela Ostapceva radošajā darbībā, kurā viņš apvieno krievu mākslas skolas ietekmi ar Latvijas mākslinieku tradīcijām. Mākslinieka darbi iekļauti albumā-katalogā „International contemporary artists” 5. sējumā (2013.g.) un 10.sējumā (2015.g.), kas izdoti ASV Njujorkā, kā arī gada grāmatā „Hidden treasure art magazine” izdotā Anglijā 2014. g.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

coloring.cool