LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Partly sunny
11°C
 
A A A

Ieskatīsimies savās dzīvēs vērīgāk

Līdz ar vasaras zaļumiem un ziedu kāšņumiem no mums atvadās Lieldienu laiks.

Lieldienu Noslēpums ir pārveidošanās process, kurā mums tika dota jauna dzīvība un jauns gars. Simboliski tas sākas ar ciešanām un nāvi Lielajā Piektdienā, tad Lieldienu rītā tiek saņemta jauna dzīvība, tad laikā no Lieldienām līdz Debeskāpšanas dienai notiek sērošana par veco un pielāgošanās jaunajai dzīvei, un visbeidzot tikai tad, kad ar Jēzus uzkāpšanu debesīs vecajai dzīvei esam patiešām ļāvuši aiziet. Mums Vasarsvētkos tiek dots jauns gars jaunajai dzīvei, kuru jau šajā laikā esam vairāk vai mazāk katrs centušies dzīvot.

Pēc augšāmcelšanās Jēzus vēl četrdesmit dienas nāca pie mācekļiem, stāstīdams par Dieva valstību. Viņš sacīja: ”Jūs dabūsit spēku, kad Svētais gars būs nācis pār jums…”.

Dabūsit spēku… Spēku dzīvot, strādāt, gūt jaunus panākumus. Bet kā dzīvo cilvēki, kam jauni panākumi ir tad, ja vēl šodien var pats paēst, vai ar savām slimajām kājām iziet pagalmā?

Arī SAC ”Ludza” ir sava cerību dzīve, arī mēs gaidām vasaru un saules glāstu.

SAC_Ludza (4)Vasarsvētku priekšvakarā parunājos ar aprūpes nama klienti Eugēniju Gailāni:

„Jaunībā dzīvoju Mērdzenes pagasta – Teļekalnos, Vasarsvētkus gaidot stādījām puķes pie mājām, sasējām pļavas, tāpat izrotājām istabas. Visu sakopām kūtīs un paši sakopāmies. Gājām uz baznīcu, ūdeni, puķes svētīja. Ar Vasarsvētkiem sākās jauns darba cēliens – siena pļauja, rudzu pļauja, dārzi. Tam arī Dievs spēku iedeva.

Nu visi grūtie mūža darbi padarīti, dzīvoju savas dienas pateikdamās aprūpētājām un visam kolektīvam. Man visi labi, labi aprūpē, laipni. Lai Dieviņš palīdz visiem darbiniekiem. Tā arī tagad lūdzoties sagaidīšu Vasarassvētkus”.

SAC_Ludza (7)Aprūpes nama klienti Andris un Ivars ir čakli palīgi, sarūpē bērzu meijas un ziedus, un ienes telpās kaut mazliet vasaras smaržas tiem klientiem, kuri var vasaru baudīt tikai ar skatiem no gultas.

Katrs mēs dzīvojam ar savu cerību, katram tā ir savādāka. Gaišus Vasarassvētkus mums novēlēja arī Ludzas draudzes pāvests Jānis Kolns telefonsarunā ar solījumu atkal drīz apciemot klātienē. Priesteris katros svētkos, kā arī citās nepieciešamajās reizēs, kad vajag Dieva palīga, ir ar mums.

Vasarsvētki: ieejam pa ziedu vārtiem vasarā. Bet ieiesim ne tikai vasarā. Ieskatīsimies savās dzīvēs vērīgāk, ļausimies svētajam Garam mūsos darboties, neaizvērsim labajam durvis.

Anita Šneidere-Kairiša,

SAC”Ludza” sociālā darbiniece

coloring.cool