LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Clear
22°C
 
A A A

IEDZĪVOTĀJU IEVĒRĪBAI! Par ceļu satiksmi Ludzā Kuļņeva, J.Soikāna un Krāslavas ielās

Pēdējā laikā policijā griežas ludzānieši, kas dzīvo Kuļņeva, J.Soikāna un Krāslavas ielās ar sūdzībām par to, ka autovadītāji pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus, braucot  ar atļautā ātruma pārsniegšanu, kas rada lielus putekļus. Kā arī jāņem vērā to, ka Kuļņeva ielā ceļš ir šaurs un slikti caurskatāms, kas apdraud gājējus, īpaši bērnus, un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

          Ņemot vērā saņemto informāciju, pagājušās nedēļas darba dienās   policija veica satiksmes monitoringu minētajās pilsētas vietās. Jāpiebilst, ka monitoringa veikšanas laikā nebija novērota aktīva satiksme, taču jāsaprot, ka brīvdienās, svētku dienās un ārpus darba laikā satiksmes intensitāte šajās ielās krietni palielinās.

          Policija atgādina, ka Kuļņeva ielā darbojas ceļa zīme ”Dzīvojamā zona ”, kas nosaka, ka gājējiem un velosipēdu vadītājiem atļauts pārvietoties  pa brauktuvi visā tās platumā. Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka. Bet jāiegaumē arī to, ka gājējiem un velosipēda vadītājiem dzīvojamā zonā aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu. Maksimālais atļautais braukšanas ātrums dzīvojamā zonā ir 20 km/h. Savukārt, J.Soikāna un Krāslavas  ielās transportlīdzekļa maksimālais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 30 km/h.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Atgādinām, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu ir paredzēta administratīvā atbildība: vadītājam jāuzliek  sods, sākot no brīdinājuma līdz dažu simts euro apmērā naudas sodam, naudas soda apmērs pieaug proporcionāli pārsniegtā ātruma lielumam.

          Turpmāk policijas norīkojumi pievērsis īpašu uzmanību Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai arī minētajās pilsētas ielās un  lūdzam visus ceļu satiksmes dalībniekus  neapdraudēt mazāk aizsargātus satiksmes dalībniekus, stingi ievērot  esošās likumdošanas prasības un ceram uz satiksmes dalībnieku tiesiskās apziņas paaugstināšanu, cienīgu attieksmi vienam pret otru un apkārt dzīvojošajiem cilvēkiem!

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

Tālr.;65703807, 26540044

coloring.cool