LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Clear
10°C
 
A A A

Handbola virslīgas spēlēs noslēdzies otrais aplis

Latvijas Handbola federācijas rīkotajās virslīgas spēlēs noslēdzies otrais aplis gan sieviešu, gan vīriešu komandām. Sporta kluba “Latgols” komandas ir labāko trijniekā. Cīņas par čempiona godu atsāksies 2018. gada janvārī.

Bet šonedēļ norisināsies LHF prezidenta kauss. Pusfināla pāros sacentīsies Latvijas čempionāta (pēc pirmo divu apļu rezultātiem) 1. vieta pret 3. vietu, kā arī 2.vieta pret 4.vietu. Finālspēle tiks aizvadīta 16. decembrī Rīgā.

Turpinājumā – par HK “Latgols” abu komandu pēdējām spēlēm un situāciju turnīru tabulās:

Latgols vīriem – uzvara Murjāņos

  1. decembrī SynotTip handbola Virslīgā MSĢ/LAT-Hertz savā laukumā Murjāņos uzņēma Ludzas “Latgolu” (attēlā), kas maču aizvadīja bez saviem līderiem – ne tikai bez savainotā Normunda Seņkāna, bet arī Jāņa Pavloviča, turklāt vēl divi jaunie talanti, kas spēlē lielu lomu – Guntis Piļpuks un Armands Usāns – šoreiz bija oponentu MSĢ/LAT-Hertz rindās.

Neskatoties uz to “Latgols” rindās atradās citi spēlētāji, kas var uzņemties līdera lomu un viesi notikumus laukumā kontrolēja jau no pirmajām minūtēm, iesākot spēli ar 2:0, bet 13. minūtē pēc Aivara Strazda metiena panākot jau 10:4. Vēlāk murjāņieši gan spēja pievilkt līdz -2, taču “Latgols” atkal atrāvās un puslaiku noslēdza ar 18:14. Otrā puslaika sākumā mājinieki pietuvojās līdz minimumam (18:19), desmit minūtes līdz spēles beigām pēc Gunta Piļpuka rezultatīvā uzbrukuma noslēguma līdzsvaroja rezultātu (26:26), tomēr galotnē veiksmīgāk nospēlēja “Latgols” vīri, izcīnot uzvaru ar 33:29.

SynotTip handbola Virslīgas turnīra tabulā I vietā – Dobeles “Tenax” (28 punkti), II – SK “Latgols” (21 p.), III – “Celtnieks Rīga” (17 p.), IV – HK “Ogre/Miandum” (13 p.).

SynotTip Virslīga atsāksies pēc pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra, kas no 12. līdz 14. janvārim norisināsies Klaipēdā. Komandas tiks sadalītas divos četriniekos – spēcīgākajā un vājākajā. Līdz šim iegūtie punkti netiks ņemti līdzi uz nākamo posmu, tiesa, tiks piešķirti punkti par ieņemto vietu (1. vietai – 4, 2. – 3., 3. – 2 un 4.vietai 1 punkts). Tas nozīmē, ka nākamo posmu “Tenax” sāks ar 4 punktiem, “Latgols” ar 3, “Celtnieks” ar 2, bet “Ogre/Miandum” – ar 1 (tāpat punkti pēc ieņemtajām vietām tiks sadalīti otrajā četriniekā). Komandas aizvadīs vēl pa diviem apļiem, labākajām divām komandām automātiski iekļūstot pusfinālā.

Ludzānietes zaudē Jēkabpils SS

Latvijas čempionātā sievietēm principiālā spēlē Jēkabpils sporta skola izbraukumā pārspēja Ludzas “Latgolu”. Ņemot vērā blīvo situāciju turnīra tabulā, “Latgols” cīņa bija par augstāku pozīciju turnīra tabulā pēc otrā apļa. Pirmajā aplī jēkabpilietes izcīnīja uzvaru pār ludzānietēm sīvā cīņā ar 32:31.
9. decembrī spēli veiksmīgāk iesāka laukuma saimnieces “Latgols”, kas izvirzījās vadībā ar 3:0. Vēlāk jēkabpilietēm izdevās rezultātu līdzsvarot, bet pēc puslaika vidus arī pārņemt vadību un panākt 12:10 spēles 20. minūtē. Neilgi pēc pārtraukuma viešņas iekrāja arī +4, bet pirmās 30 minūtes noslēdza ar 16:14. Otrā puslaika sākumā jēkabpilietes atjaunoja četru vārtu pārsvaru, bet tam sekoja ludzāniešu izrāviens 4:0, kas ļāva līdzsvarot rezultātu – 20:20. Puslaika vidū Jeļizaveta Haindrava pēc ilgāka laika jau izvirzīja vadībā “Latgolu” (22:21), tomēr uz īsu brīdi – sekoja Jēkabpils četru vārtu izrāviens, atkal nosverot svaru kausus par labu viesu komandai – 25:22. Lai arī uz brīdi “Latgols” pietuvojās līdz minimumam, galotnē pārliecinošāku sniegumu nodemonstrēja Jēkabpils sporta skola, uzvarot ar 31:26.

Turnīra tabulā I vietā – Stopiņu NHK (21 punkts), II – Jēkabpils SS (18 p.), III – SK “Latgols”(15 p.), IV – REIR Dobele (14 p.), V – Salaspils SS (12 p.), VI – LSPA (4 p.), VII – LAT-2002/Dobele (0 p.).

Latvijas čempionāts sievietēm atsāksies 2018. gada janvāra ceturtajā nedēļā. Ludzānietēm pirmā spēle – 28. janvārī plkst. 13.00 Ludzā pret LSPA.

Sagatavoja Ērika Bondarenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

Plašāka informācija – www.handball.lv

coloring.cool