LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Gūst filmēšanās pieredzi

Režisors Viesturs Kairišs ir uzsācis darbu pie jaunās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” veidošanas. Scenārijs veidots pēc tāda paša nosaukuma Gunara Janovska romāna. Filma stāstīs par notikumiem Latvijā laika posmā no pagājuša gadsimta trīsdesmitajiem gadiem līdz Otrā pasaules kara beigām: Ulmaņlaikiem, pirmo padomju varas gadu, vāciešu ienākšanu… Galvenais varonis ir daiļkrāsotājs Ansis, kuram nākas izdzīvot visus likteņa pavērsienus, ko nes līdzi varas maiņas. Filmā skanēs latgaliešu valoda.

Filmēšana notika Krāslavā, Rēzeknē, Ludzā. Masu skatos ģimnāzistu lomās iejusties bija aicināti arī mūsu skolēni. Tā aukstajā 1.marta dienā 14 mūsējie – 8.klašu zēni un skolotāja Rita Bogomola izbaudīja, ko nozīmē filmas uzņemšana, cik svarīgs ir katrs sīkums, cik laika, resursu ir jāpatērē, lai taptu viena epizode. Varēja vērot, kā darbojas galvenie varoņi, kā strādā režisors Viesturs Kairišs. Tika filmēta iedzīvotāju demonstrācija padomju varas pirmajā gadā. Laikmeta elpu palīdzēja radīt tā laika apģērbs, lozungi. Katrs jutās līdzdalīgs mākslas darba tapšanā. Jau mazajā epizodē varēja izprast, cik atšķirīgs ir bijis filmētais laikmets.

Ludzas novada BJC direktore Eleonora Obrumāne, kura ir piedalījusies vairāku filmu uzņemšanā, novērtēja, ka mūsu skolēni atbildīgi veica savus pienākumus un viss darbs dienas garumā bija labi organizēts un izvērtās veiksmīgs. Filmēšana notiks arī vasarā.

Vanda Žulina,

latviešu valodas un literatūras skolotāja

coloring.cool