LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Mostly cloudy
25°C
 
A A A

Ģimenes dienu svinējām “Pieturā” :)

15. maijā Ludzas Tautas namā norisinājās Starptautiskajai ģimenes dienai veltīts pasākums. To organizēja Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs, ar simbolisku nosaukumu „Pietura”. Pietura – tā ir vieta, kur apstāties, atskatīties uz paveikto un ielūkoties nākotnē. Tas ir brīdis pabūt kopā mums visiem – tik ļoti dažādiem un vienlaikus tik līdzīgiem.
Bērniem un vecākiem, lieliem un maziem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās. Kopā ar skolotāju Zoju Cvetkovu ikviens varēja mācīties origami mākslas pamatus. Oriģinālas grāmatzīmes tapa skolotājas Natālijas Losānes vadībā. Pūkaini zirneklīši, burvīgie taurenīši, māla gliemezīši un citas pasakainās radībiņas tika uzburtas skolotājas Ilzes Loces un Ilonas Stupakovas vadībā. Bet skolotājas Dainas Novikas darbnīcā varēja vērot īpašās kartupeļu pārvērtības. Kā panākt, lai pat akmeņi uzziedētu? Šo noslēpumu atklāt palīdzēja skolotāja Ināra Mikažāne.
Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības pulciņu audzēkņi sniedza skaistu koncertu. Visa gada garumā bērni, jaunieši un pedagogi aizrautīgi strādāja dažādās interešu jomās, tāpēc priekšnesumi bija daudzveidīgi un interesanti.
Pulciņa „Spēle uz sintezatora” (sk. Almīra Siliņa) dalībnieces Madaras Kozlovas izpildījumā skanēja liriskas melodijas. Tērpu kolekciju „Pļavu ziedi” demonstrēja pulciņa „Tērpi un aksesuāri” (sk. Ruta Zviedre) dalībnieki.
„Kustību teātra” (sk. Marika Antonova) aktieru sniegumā varēja vērot jautros klaunu piedzīvojumus.
Daudzveidīga bija deju programma. Deju kolektīvs „Žeperi” (sk. Sarmīte Stapule) priecēja ar lustīgiem tautas dančiem. Mūsdienīgas dejas ar teātra elementiem demonstrēja deju kolektīvi „Petit” un „Fouette” (sk. Oksana Štrauha). Enerģiskas sporta dejas izpildīja „Stepa” (sk. Svetlana Seņkova) meitenes un zēni. Ielu dejas mākslu rādīja pulciņa „Breikdance” (sk. Dmitrijs Pavlovs) aktīvie puiši. Pulciņa „Austrumu dejas” (sk. Anita Gromova) meitenes priecēja skatītājus ar eksotiskām dejām.
Pārdomāts un interesants bija grupas „Rozīnītes šokolādē” (sk. Vija Pavlovska) koncertnumurs. Pulciņa „Ģitārspēle” (sk. Aleksejs Lisovecs) un popgrupas „Cielaviņa” (sk. Lolita Greitāne) muzikālie priekšnesumi izsauca skatītāju ovācijas. Koncerta izskaņā pilnīgā tumsā skatītāji aizrautīgi vēroja „Uguns šovu” (sk. Aivars Leščinskis).
Ludzas novada BJC un pedagogi pateicās aktīvākajiem vecākiem par atbalstu mācību gada laikā. Pasākums izdevās ģimeniski sirsnīgs un patīkamu emociju piepildīts.
Tā bija „Pietura”, bet ne galapunkts! Nākamā pietura ar nosaukumu „Pasaka ar labām beigām” – 1. jūnijā plkst. 17:30 Ludzas Tautas namā. Tā saucamajā Bērnu dienā Ludzas novada BJC aicina bērnus un vecākus tikties ar Pepiju Garzeķi. Šoreiz viņa solījās ludzāniešiem atvest veselu koferi ar pasakām…

Svetlana Rimša,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pietura_darbnicas_S_Rimsa (8) Pietura_darbnicas_S_Rimsa (7) Pietura_darbnicas_S_Rimsa (6) Pietura_darbnicas_S_Rimsa (5) Pietura_darbnicas_S_Rimsa (4) Pietura_darbnicas_S_Rimsa (3) Pietura_darbnicas_S_Rimsa (2) Pietura_darbnicas_S_Rimsa (1)

coloring.cool