LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Intermittent clouds
29°C
 
A A A

Ērģeļu restaurācijas darbi notiek arī pirms Ziemassvētkiem

ErgelesLaiks pirms Ziemassvētkiem ir pilns īpašām sajūtām un notikumiem, tas ir maģisks laiks, kad mēs varam kļūt gaišāki, atvērtāki un garīgāki. Katoļu baznīca Latgalē allaž ir bijusi kultūras centrs, kultūrvides, latviskuma un tradīciju glabātāja, tautas garīguma šūpulis. Katoļu dievnama dvēsele un skanīgā balss ir vissenākais mūzikas instruments – ērģeles. Ludzas katoļu baznīcas ērģeles nākošgad vēstures liecībās iezīmēs 150 gadus. Tās ir vērtīgas kā 19.gs. otrās puses ērģeļbūves tradīciju paraugs. Instrumenta ievērojamā vecuma dēļ tas ir arī nozīmīgs kultūras mantojums, tādēļ nepieciešams to saglabāt, atjaunot, nepazaudēt to vērtību, lai varētu nodot nākamājām paaudzēm iepriekšējo gadsimtu mantojumu to sākotnējā, autentiskā veidolā.
Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Ludzas novada pašvaldības un ziedotāju atbalstu šogad ir veikta neliela daļa Ludzas Romas katoļu baznīcas ērģeļu restaurācijas darbu, ir veikti augšējā manuāļa vējlāžu un pedāļa vējlāžu restaurācijas darbi. Lai nākošo Ziemassvētku dievkalpojumu kuplinātu ērģeles skaņas, ir nepieciešams ieguldīt vēl daudz darba un daudz finansiālu līdzekļu, ko Ludzas katoļu draudze centīsies piesaistīt ar dažādu projektu palīdzību. Šī projekta ietvaros 3900 eiro piešķīra Valsts Kultūrkapitāla fonds, tāpat līdzekļi tika saņemti no ziedotājiem kā arī līdzfinansējums no Ludzas novada pašvaldības 1000 eiro apmērā.
Aizdedzot pēdējo Adventa sveci, klusībā pārdomāsim Jēzus tuvošanos un Viņa nozīmi mūsu dzīvē, dalīsimies ar spožo gaismiņu, kas mūsos mīt, lai katram būtu iespēja sagaidīt un pieņemt lielo Ziemassvētku brīnumu. Izbaudīsim šo kluso pirmssvētku laiku un cerēsim, ka nākamajā gadā mums visiem izdosiet pabeigt šo kopīgi iesākto darbu, lai nākamie Ziemassvētki pārvēršas par īsto Brīnumu!

Projekta vadītāja
Ilona Mekša

KKFLNG

coloring.cool