LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Partly sunny
27°C
 
A A A

Erasmus+ projekta “Learning from the Holocaust” dalībnieki apmeklē Ludzas Lielo sinagogu

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas
Pamatdarbības Nr.2 (KA2) “Stratēģiskās partnerības”
Nr. 2019-1-DE03-KA229-059914_3

28.novembrī Erasmus+ projekta “Learning from the Holocaust” dalībnieki apmeklēja Ludzas Lielo sinagogu, kas ir viena no vecākajām koka sinagogām Baltijā, un viena no 8 Ludzas sinagogām, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām. Ēka pēc restaurācijas atguvusi savu autentisko izskatu.

Ludzas Lielā sinagoga ir iekļauta valsts kultūras pieminekļu sarakstā kā unikāls koka arhitektūras piemineklis.

Muzeja ekspozīciju un izstāžu kurators V. Dzevaltovskis iepazīstināja audzēkņus ar sinagogas vēsturi, Vulfam Frankam veltīto ekspozīciju, pastāstīja par holokaustu Ludzā.

Pēc ekskursijas skolēni dalījās iespaidos par redzēto:

Kamila: „Man bija interesanti paklausīties  par to, kā ebreji ir dzīvojuši un kādi viņiem ir noteikumi sinagogā. Es biju pārsteigta, kad uzzināju, ka sinagogā ir divas lūgšanu telpas.”

Amanda: „Ekskursijas vadītājs interesanti un radoši pastāstīja par sinagogas vēsturi, tās darbību, par ebreju tautu un Ludzā pazīstamajiem ebreju tautības pārstāvjiem.”

Ņikita: „Ieejot sinanogā, es jūtos atbrīvots no apkārtējās pasaules. Visvairāk man patika gida stāstījums. Man negribējās ņemt telefonu rokās vai pat runāt.”

Samanta: „Interesanti, ka Ludzā darbojās arī ebreju skola un, ka bija tik daudz  mazo veikaliņu.  Pat necerēju, ka šis sinagogas apmeklējums atstās uz mani tik dziļu iespaidu.”

Maija: „Tas ir ļoti skumji apzināties,ka vietās,kur tu tagad brīvi staigā un pakļaujies tikai savai gribai, daudzus gadus atpakaļ cilvēku dvēseles tika nežēlīgi nopostītas.”

 

Informāciju sagatavoja Žanna Dukaļska, projekta koordinatore

coloring.cool