LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
Ludza
Cloudy
14°C
 
A A A

Ēnu diena – viss jāiepazīst pašam

20140212_105052Šodien teju katrs ir saskāries ar ēnošanu – personīgi pats ēno vai palīdz kādam citam iepazīt izvēlēto profesiju. Valstī aizvien vairāk pieaug ēnotāju skaits. Šogad Ludzas novadā ēnoja 160 skolēni (sākot no 1. klases līdz 12. klasei).

Katram skolēnam gūti savi iespaidi par šo dienu – kāds vēl vairāk guvis pārliecību par savas nākotnes profesijas izvēli, kāds iepazinis profesijas specifiku, sapratis, ka tomēr tas nav īstais sapņu darbs. Arī tas ir bijis vērtīgi – iepazīties, izvērtēt un izsecināt.

Dažu ēnotāju viedoklis:

J. Vilmaniete (12 gadi): Es biju ēnojusi audzinātāju Ināru Piševu bērnudārzā „Rūķītis”. Šajā darbā man patika bērnu labais noskaņojums un aktivitāte. Audzinātājas darbam ir nepieciešamas šādas īpašības: pacietība un mīlestība pret bērniem. Audzinātājai jābūt atraktīvai un kustīgai. Darba pienākumu ir ļoti daudz: jābūt labam psihologam, jāprot iemācīt bērnus spēlēties, lasīt, rakstīt, attīstīt pašapziņas veidošanos bērnos, veicināt izpratni par apkārtējo vidi, iemācīt rokdarbus. Audzinātājas ikdiena – katra diena notiek pēc metodiskā plāna. Tāpat kā skolā, arī bērnudārzā ir nodarbības. Visas nodarbības ir kā rotaļas.

E. Adamone: Es biju robežsargos. Man tur ļoti patika, jo es redzēju kinologus. Viņi tik labi spēj sazināties ar suņiem, ka es pat iedomājos par to, ka pati varētu kļūt par kinologu. Vēl mums stāstīja par to, kā robežsargi aiztur pārkāpējus. Tas viss bija ļoti interesanti, es domāju, ka labprāt atkārtotu šo ceļojumu vēlreiz.

M. Valdmane: Es apmeklēju bērnudārzu “Rūķītis”. Tur es iepazinos ar audzinātājas darbu.

Varēja redzēt, cik nozīmīgs ir šis darbs, jo ar bērniem ir jāmāk atrast kopīgu valodu un jāieinteresē viņi darbā, kas nav pats vieglākais darbs.

S. Plenkovs: Ēnoju A/S Citadele banka. Biju gan Ludzas, gan Rēzeknes filiālē. Uzzināju daudz ko jaunu, piemēram, kādas profesijas ir sastopamas mūsdienu bankās, ar ko tieši nodarbojas speciālisti. Visinteresantākā bija saruna Rēzeknē ar veikalu tīkla ’’Susanna’’ pārstāvjiem, kuri stāstīja būtiskas un noderīgas lietas.

J. Gaikeviča (11. klase): Mani interesē medicīna, tāpēc ēnoju N.Cunsku (kardiologa palīdze). Process bija tik ļoti aizraujošs, ka gribējās it visā piedalīties pašai. Uzradās pat tāds kā azarts un es ar nepacietību gaidīju jaunu pacientu. Iemācījos daudz ko jaunu, tā nebija vienkārši skola, kur sēdi un klausies, tā bija īsta prakse. Man par šo ēnošanu ir tikai un vienīgi pozitīvas emocijas, kuras grūti izteikt vārdos. Viss jāiepazīst pašam, lai saprastu un izjustu, ka šis darbs nav no vieglajiem. Tā bija vērtīga stunda manā dzīvē un nav šaubu, ka ļoti noderīga. Esmu ļoti priecīga un pateicīga, ka ēnoju tik pozitīvu un brīnišķīgu cilvēku, kurš patiesi mīl savu darbu. Pēc šīs dienas biju sajūsmā par šo darbu un skaidri zinu, ka kardiologa darbs ir ļoti svarīgs un un vajadzīgs.

 A. Bleive: Es biju Ludzas slimnīcā un ēnoju virsārsti Guntu Kozlovu. Man šajā darbā patika darba specifika un apgaita slimnīcā. Šim darbam ir nepieciešama interese un sadarbība, kā arī augstākā medicīniskā izglītība.

Lielu paldies gribu teikt personīgi katram iestādes vadītājam un darbiniekam par atsaucību, sadarbību, palīdzību un ieguldīto darbu, uzņemot ēnas.

Īpašs paldies laikrakstam „Ludzas Zeme” par informatīvo atbalstu vairāku nedēļu garumā!

 

Solvita Binovska,

jaunatnes lietu speciāliste

 

coloring.cool