LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Intermittent clouds
16°C
 
A A A

Ēnu dienā izvēlēto profesiju iepazīst 40 LPĢ skolēni

Ēnu dienā piedalījās 40 Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni. Piesakoties ēnošanai, bija jāuzraksta motivācijas vēstule. Tas katram  lika padomāt, kāpēc viņš vēlas ēnot tieši šīs profesijas pārstāvi, līdz ar to Ēnu diena kļuva jēgpilnāka. Visjaunākais Ēnu dienas dalībnieks mācās 2. klasē, bet vislielākā aktivitāte šogad bija 7. -9. klasēs.

Skolēni sekoja dažādu profesiju pārstāvjiem Ludzā, Rēzeknē un Rīgā. Ēnas bija vietējiem Ludzas novada uzņēmējiem, novada pašvaldības un Ludzas policijas darbiniekiem, Nodarbinātības valsts aģentūras  karjeras konsultantam, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektoriem  un dekānam, programmētājam, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” mārketinga vadītājai, Latvijas radio Latgales studijas darbiniekiem,  zobārstam,  Satversmes tiesas tiesnesim, dziedātājai  Samantai Tīnai. Pats jaunākais dalībnieks ēnoja Mākslas Akadēmijas metodiķi Ansi Rozentālu un iepazina mākslinieka profesiju.

Skolēnu atsauksmes bija atšķirīgas: no lielas sajūsmā par gūto pieredzi līdz pat atziņai, ka bija garlaicīgi. Piemēram, Glorijai un Janai Latvijas radio saprata, ka šis darbs nav tikai prasme skaisti runāt mikrofonā, bet sarežģīts darbs pirms tam: materiālu savākšana, intervēšana, montēšana. Šai darbā jābūt  profesionāla skaņu operatora iemaņām, labām datorprasmēm.

Interesanta izvērtās devītklasnieces Kristiānas diena, ko viņa pavadīja kopā ar Samantu Tīnu. Dziedātājas  laiks saplānots līdz minūtei, jāpaspēj laicīgi ierasties paredzētajā vietā: gan uz fotosesiju, tērpu pielaikošanu, mēģinājumu. Tuvojās konkursa “Supernova” fināls, un Kristiānai bija iespēja vērot, cik saspringta ir gatavošanās, cik daudz tehnisku lietu jāpaveic. Uzstāšanās krāšņais brīdis ir liela “melnā” darba rezultāts. Kristiāna bija patīkami pārsteigta, cik saprotoša, vienkārša un komunikabla ir dziedātāja.

Skolēni šajā dienā kļuva patstāvīgāki, mācījās komunicēt ar svešiem cilvēkiem, iepazina savas sapņu profesijas ikdienu. Kādam nokrita iedomātā amata romantikas plīvurs, bet daudzi pārliecinājās, ka viņi savu ceļu ir pareizi izvēlējušies.

No projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr. 8.3.5.0/16/I/001 tika apmaksātas sabiedriskā transporta biļetes uz ēnošanas vietu 7.-12. klašu skolēniem.

Sagatavoja: Vanda Žulina, karjeras konsultante Rita Buceniece

coloring.cool